21.03.2010

Keď sme spolu so Samom, ďalším zakladateľom tohto portálu, pridávali do nejakej funkcie možnosti pohlavia, Samo zahlásil: „Ešteže sú tie pohlavia iba dve, ako by to vyzeralo, keby ich bolo trebárs osem“ (toto je pomerne voľná citácia jeho výroku). Je zaujímavé, aká prkotina vás dokáže primäť k pomerne zaujímavej úvahe. Totiž, už sme si tak zvykli, že pomer ľudí žijúcich na tejto planéte je rozdelený 50:50 medzi dve pohlavia (nepočítajme menšie odchýlky, na jednej či druhej strane). Príroda to tak proste zariadila. Čiže, keď sa narodím, je celkom jasné, že budem príslušnosťou ku svojmu pohlaviu patriť medzi polovicu svetovej populácie.

pohlavia

Ak by však bolo pohlaví osem, ako navrhol Samo, potom by sa každé novorodeniatko stávalo príslušníkom osminy populácie sveta. Osmina je o poznanie menej, ako polovica. To ma myšlienkami privádza k problematike homosexuality. Z dnešného bipolárne rozdeleného žensko-mužského sveta sme naučení, že homosexuáli tvoria 4% svetovej populácie. Preto je pre nich ťažké si nájsť životného partnera. Ako by to však bolo pri 8-pohlavnom svete ? Pri zachovaní toho pomeru z nášho sveta – 96:4, by si homosexuál mohol vyberať partnera iba v 0,5 % svetovej populácie, presne toľko ľudí by totiž bolo orientovaných tak, ako on.

Čo homosexualita … Ale bisexuáli ! Z dnešného sveta vieme, že bisexuál je priťahovaný oboma pohlaviami. Znamená to teda, že v 8-pohlavnom svete by bol priťahovaný všetkými ôsmymi pohlaviami ? Omyl ! Predpona bi- nás nepustí, bisexuál by mohol byť orientovaný stále iba na 2 pohlavia. Museli by to byť dve konkrétne pohlavia, spomedzi všetkých ôsmych, a už aj tak je pravdepodobné, že by sa navzájom líšili. Ale aj tak by bisexuál nebol orientovaný na zostávajúcich 6 pohlaví. Človek, ktorý by bol orientovaný na viac pohlaví, by bol asi označený za polysexuála.

Ale tu dochádza k pomerne zaujímavej kolízií v samotnom definovaní pojmov. Totiž, kto je v našom svete heterosexuál ? Je to človek orientovaný na opačné pohlavie. Lenže v našom svete existuje len jedno jediné opačné pohlavie. Kto by bol heterosexuál v 8-pohlavnom svete ? Človek orientovaný na všetkých ostatných 7 pohlaví ? Blbosť, o takom človeku sme si už povedali, že by bol polysexuál. Bolo by jasne definované, ktoré pohlavie je k tomu ďalšiemu opačné, aby bolo jasne rozoznať heterosexuálov ? Napríklad pohlavie A je opačné k pohlaviu B, a pohlavie C je opačné k pohlaviu D, a ich spojením vzniká heterosexuálny vzťah. Ale bol by už v takto chaoticky mnohopohlavnom svete vôbec priestor na diskusiu, ktorá orientácia je tá normálna ? (V našom svete je považovaná za normálnu heterosexuálna orientácia, a za nenormálnu je ešte stále považovaná homosexuálna orientácia).

Ak ste si mysleli, že to máme s tými našimi dvoma pohlaviami ťažké, buďte radi, že tu nežije pohlaví osem …

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Štefan Lazorčák 18.04.2010 12:57
Štefan Lazorčák

dobre som sa pobavil :), mna by take daco nikdy nenapadlo :D

Prihlásenie
 
 
Reklama