25.02.2015

V 21. storočí sa obzvlášť často skloňuje slovo recyklácia, ale aj separácia odpadu. Keďže sme ľudia uvedomelí, snažíme sa klásť dôraz na životné prostredie a šetriť zdroje pre budúce generácie. Takto by to teda aspoň malo byť. Ekologické správanie je moderné a my sa chceme postupne (menej či viac ochotne) prispôsobiť. S dlžnou sumou si poradí povedzme profesionálny exekútorský úrad Bratislava, s vírusovým ochorením antibiotiká a mrhanie prírodných zdrojov by mala vyriešiť recyklácia. Médiami predkladané programy opätovného využitia surovín z odpadu majú aj svoje tienisté stránky, no my sa budeme v tomto článku zaoberať kreatívnejším smerom tejto veci. Možno by ste si ani nepomysleli, na aké unikáty je možné použiť staré pneumatiky. Poďme sa teda na to spoločne pozrieť.

Sochy plné optických ilúzií

Možno si spomeniete na veselé a farebné kolesá, ktoré kedysi zdobili záhrady materských škôl a detské ihriská (vo viacerých prípadoch ich môžeme zazrieť ešte i dnes). Áno, aj niekde tu môžeme hľadať zrod viacúčelového využitia starých pneumatík. No napríklad taký kórejský umelec Ju Yong Ho vytvára sochy, ktoré symbolizujú akoby nové formy života. V jeho zbierke sú rôzne hybridné zvieratá, ale aj akýsi zmutovaní ľudia. Pod rukami tohto muža ožíva materiál určený na likvidáciu v podobe nezameniteľného umeleckého diela. Môžeme tu hovoriť o akejsi reinkarnácií, kedy stará surovina získava nové telo. Väčšina z nás sa čo najskôr zbaví starých pneumatík, ale Ju Yong Ho našiel celkom nový spôsob pre ich využitie. Posúďte, či by ste očakávali niečo tak krásne.

Ako vidieť, gotické umenie má novú tvár. Mladý Kórejec vyštudoval Fakultu sochárstva v Soule a Filozofickú fakultu na New York Universtity. Štúdium ukončil v roku 2008 a odvtedy sa venuje aj takejto činnosti. Vo väčšine prípadov využíva pneumatiky z autobusov. Jeho umenie môžu záujemcovia sledovať v múzeách a galériách po celom svete. No už samotný pohľad na tieto obrázky vyráža dych, nemyslíte?

Ak ste náhodou dostali chuť niečo podobné vyskúšať, mohli by ste začať s niečím jednoduchším. Návod veselej pneumatikovej žabky, ktorá zaručene rozveselí každú záhradu, nájdete aj na twowomenandaho­e.com/recycled-tires-in-the-garden/. Pokiaľ si niekto trúfne i na niečo zložitejšie, potešíme sa, keď k nám do redakcie zašle výsledok svojho snaženia.

Rozžiarte pneumatikami svoj exteriér a interiér

Chytáte sa za hlavu, pretože ste všetky staré pneumatiky nedávno vyhodili? Môžete osloviť známych alebo si jednoducho musíte zakúpiť nové. Obrátiť sa môžete aj SEM . Hovoríte, že na experimentovanie s umením je to drahá položka? V poriadku, chápeme, ale môžete ich využiť aj inak. Ako? Nech sa páči, pozerajte a zvážte, či by ste niečo podobné neocenili tiež vo svojej domácnosti.

Postup, ako si vyrobiť takúto sympatickú záhradná labuť, nájdete aj v tomto videu:

Viac trendových nápadov si môžete pozrieť aj v nasledujúcich prezentačných videách:

Veríme, že sme našich čitateľov presvedčili o tom, že recyklácia môže byť oveľa zábavnejšia a atraktívnejšia ako nudné triedenie odpadu. Prirodzene, aj to je nevyhnutné, aby sme sa mohli pokladať sa ekologicky zmýšľajúcich ľudí, no prečo by sme pri tom nemohli aj troška zaexperimentovať? Dávate teda zelenú takémuto druhu opätovného využitia nepotrebných vecí? Odborníci dokonca vyzývajú, aby sa týmto smerom uberal aj vysoký biznis svet. Ak teda podnikáte v niečom, čo dlhodobo ohrozuje životné prostredie, zvážte likvidáciu spoločnosti a preorientujte sa na niečo ekologickejšie. So zrušením s.r.o. vedia pomôcť aj na tomto odkaze. Je pravda, že jeden človek nič nezmôže, no keď sa k nemu pridá ďalší a ďalší jedinec, spoločne to iste pôjde. Vykročme do novej éry so „zeleným“ štítom.

Zdroj: jet.sk, brilliant.ltd.uk, artcocktail.ma­llforarts.com, visualfunhouse.com
Foto: brilliant.ltd.uk, topdreamer.com, pinterest.com, yonghoji.com,

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama