10.02.2015

Dnes nosíme šperky hlavne ako dekoráciu, kvôli zvýrazneniu a oživeniu outfitu. Kedysi však plnili aj úlohu platidla a odrážali spoločenské postavenie ich nositeľa. V 19. storočí sa začal šperk chápať ako umelecké dielo. Tento ozdobný predmet osobnej spotreby sa vyrába z drahých kovov, drahokamov, ale aj z iného materiálu. A práve inakším materiálom potrebným na výrobu rôznych ozdôb ľudského tela sa dnes chceme venovať. Uvidíte, že šperk nemusí byť drahý, aby bol považovaný za umelecké dielo, vynikal jedinečnosťou a šokoval okolie. Pokiaľ chcete niečo tradične krásne, tak to Vám môžu ponúknuť napríklad módne Swarovski sety, no skúste sa troška potrápiť a uvidíte, že i Vaše ruky a kreativita vedia urobiť divy. Nech sa páči, predkladáme pár neopakovateľných ti­pov.

Recyklácia starých CD

Aj Vám sa ešte kade-tade povaľujú staré CD-čka? Keď uvidíte, aké perfektné veci sa z nich dajú vyrobiť, budete ľutovať, že ich nemáte viac. Skvelé DIY nápady Vám jednoducho zoberú dych. A keďže žijeme dobu, kedy je výzva ochrany životného prostredia viac ako naliehavá, prečo nestaviť na recykláciu?

Náhrdelníky – čestné miesto na hrudi nositeľa

Jednoduché, praktické a krásne. Také sú náhrdelníky, ktoré ľudia milovali už dávno-pradávno. Nie nadarmo ich radíme k najstaršej známej forme šperkov. Kým sa dostali do dnešnej podoby, prešli si dlhou cestou. Najskôr to boli mušle a koráliky, ktoré sa vynímali na krku a hrudi starovekých obyvateľov. V súčasnosti to je o niečom celkom inom a zdá sa, že ľudská fantázia je nevyčerpateľnou studnicou. Šperkom nádherne podčiarknete svoj módny štýl, pričom nezáleží na tom, kam sa práve chystáte. Pokojne si ich môžete dať aj k tričku a sexy legínam. Také nájdete aj na tomto odkaze. Pozrime sa spoločne na trendy novej doby. Inovatívny dizajn určite naštartuje aj Vašu kreativitu a možno sa pustíte s radosťou do práce už dnes večer. Využiť môžete vlastné vlasy, ale aj malé figúrky z detskej izby.

Žijete v meste? Doprajte si viac zelene!

Mestský život môže byť občas vyčerpávajúci. Zdá sa, že všetko tu plynie oveľa rýchlejšie ako na dedine. Na zábavu nezostáva čas a absentuje tu zeleň. Posledné parky obsadili nové obchodné centrá a Vy už si nemáte ísť kam zabehať alebo vyvenčiť psa. Hoci má mesto i svoje výhody, občas nás to ťahá odtiaľ preč. Niekde, kde môžeme iba tak ležať v tráve a pozorovať nebo. Víkendové pobyty na horách alebo letná dovolenka nestačia na to, aby uspokojili naše potreby. Takto to pravdepodobne pociťovali aj dizajnéri, ktorých diela Vám teraz predstavíme. Vytvorili perfektné návrhy, vďaka ktorým môžete mať aspoň kúsok prírody stále so sebou. Zabudnite na umelý trávnik a kvety, doprajte si zeleň, ktorá skutočne žije a dýcha.

A čo takto zelený outfit?

Na trhu máme viacero skvelých obchodov, kde si môžete kúpiť vhodný odev k ručne vyrobeným šperkom. Podobne je to i s obuvou či kabelkami. Kvalitný e-shop s takýmto sortimentom nájdete aj TU. Ak by ste ale opäť chceli niečo vlastné a vysoko prírodné, tak môžete zaexperimentovať napríklad aj v tomto duchu:

Úžasné šperky vyrobené z „kamienkov“

Prvý dojem, ktorý vo Vás môžu tieto unikáty vyvolať, by mohol byť extra luxusný. Myslíte si, že ide o achát, cenný kameň využívaný v klenotníctve? Omyl! V skutočnosti sú to akési „kamene“, ktoré vznikli z odkvapkanej farby využívanej v automobilovom priemysle pri natieraní karosérií. Farba na stojane stuhla a po opakovanom procese z nej vyrástla poriadna kôpka. Pracovníci, ktorí si uvedomili jej hodnotu, začali odštepovať tento „odpad“ a zmenili ho na šperk. Brúsenie a leštenie odhalilo oslnivú krásu tohto zdanlivo nevyužiteľného materiálu. Najvzácnejšie kúsky sú tie, na ktoré bola použitá zaschnutá farba z pôvodných závodov americkej automobilky Ford. Moderní klenotníci už vedia tento zložitý proces dôkladne napodobniť aj vo svojej dielni. No posúďte, nie je to nádhera?

Šperk, ktorý sa teší veľkej popularite

Peter Brown z Kalifornie mal skutočne skvelý nápad. Keď ho prvýkrát realizoval, nenapadlo ho, akú popularitu mu prinesie. Vzal si pár farebných ceruziek a vytvaroval ich do pestrého prsteňa. Len čo zverejnil fotografie hotového kusa, začali sa mu ozývať ľudia so žiadosťami o vytvorenie niečoho podobného. Viac už však na obrázkoch a na tomto linku:

https://www.youtube.com/watch?…

Zdroj a foto: boredpanda.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama