29.07.2014

Zariaďujete nový byt, rekonštruujete dom alebo len meníte starý nábytok za nový? Fantázii sa medze nekladú a každý chce mať doma niečo originálne, čo nemá len tak hocikto. Ponúkame Vám tip, ako originálne a štýlovo dodať Vašej domácnosti, kancelárii alebo iným interiérovým priestorom nádych elegancie, ba dokonca mierneho luxusu.

Moderná architektúra

Sklo! Také obyčajné a zároveň úchvatné, jednoduché i dych vyrážajúce, nenápadné a zároveň dominantné. Jeho pevnosť mu dodáva široké spektrum využitia, jeho krehkosť to naopak obmedzuje. Sklo sa stáva čoraz populárnejším doplnkom nových či starších interiérov. Architekti sa chopili šance, chytili trendy pevne za opraty a posunuli využitie skla do úplne iných a nových sfér, a to aj vďaka jeho prispôsobivosti a schopnosti presvetliť či opticky zväčšiť každý priestor. Interiér zo skla – deliace priečky, dvere, zábradlia, obklady stien, sprchové kúty, markízy a iné prvky dotvárajúce štýl, zmyselnosť a exkluzivitu. Aj toto sa dnes pokladá za TOP. V modernom dizajne interiérov predstavuje sklo svetlosť, lesk, vzdušnosť priestoru a vytvára pocit prepojenia.

Gravírovanie

Sklenené prvky obsahuje nábytok už odnepamäti. Naše staré mamy mali plnú obývačku vitrín, ktoré presvetľovali tmavé priestory. Tam, kde nie sú okná, stále používame izbové dvere s mrazeným sklom, na drevených stoloch máme sklenené tabule a podobne. Dekorácie zo skla sú čoraz obľúbenejšie.

Zdá sa Vám sklo príliš studené či nepraktické? A čo by ste povedali na gravírované sklo?
Výrobcovia takýchto skvostov sú dostupní vo viacerých mestách na Slovensku. Stačí si do vyhľadávača naťukať, čo presne hľadáte. Máte špeciálnu požiadavku na motív a tvar, alebo hľadáte gravírovanie skla v Bratislave?
Dnes sa tento spôsob opracovania a zdobenia skla nevyužíva už iba pri dekorovaní maturitných či svadobných pohárov. Je mimoriadne IN vo všetkých domácnostiach. Profesionálny výrobca Vám dokáže vygravírovať hocijaké vzory a do akéhokoľvek skla.

Stačí mať nápad

Steny iba z tehál. Omyl! Sklenené deliace priečky rozdeľujú a súčasne spájajú miestnosť bez straty svetla. Využitie sklenených priečelí je skutočne veľmi široké. Výber rôznych typov skiel (hladkých alebo priehľadných) a správnych vzorov dodá priestoru plánovaný efekt. Denné svetlo preniká aj do najtmavších kútov, čím vzniká dojem veľkého vzdušného priestoru.


Báli ste sa použitia sklenených dverí v interiéri pre stratu súkromia a istej intimity? Gravírovaný vzor Vám toto navráti a podčiarkne Váš osobitý štýl.
Kancelária sa vďaka gravírovaniu môže zmeniť na nepriehľadnú štýlovú pevnosť bez použitia nepraktických žalúzií, na ktorých sa iba zbytočne drží prach.
Kombinácia skla, svetla, gravírovania a štipky predstavivosti vytvára nekonečnú škálu estetických možností. Obloženie stien sklom vytvára jednoduchú eleganciu a luxus v miestach ako sú kuchynské linky, kúpeľne, prípadne barové pulty či priestory recepcie. Ak si na gravírovanie netrúfate svojpomocne, obráťte sa na Sklodax.sk.
Vaše schodisko s novým skleneným zábradlím už nemusí byť len záležitosťou bezpečnosti, ale aj estetiky. Gravírovaním sa môže zmeniť na galériu fotiek detí, priateľov alebo rodiny. Vďaka laserovému gravírovaniu si takýmto spôsobom môžete zvečniť aj prvé kresbičky Vašich ratolestí alebo Vaše pokusy o umenie. Je mnoho spôsobov, ako si spríjemniť Váš domov a vidíte, že v tejto oblasti nieto obmedzení. Pokiaľ si predsa trúfate pustiť sa do niečoho podobného vlastnými rukami, tak si pozrite nasledujúce odkazy:

kreativni-tvoreni.info/ggra­virovani-skla-kamene-dreva-kovu-i-jinych-povrchu
ceskykutil.cz/techni­ka-gravirovani-je-oblibena-i-dnes
Prajeme veľa zábavy a radosti z vykonanej práce.

Obrázok: dodavatelia.123do­pyt.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama