10.07.2010

DexterNie som nejaký veľký seriálový fanúšik, no Dexter ma zaujal natoľko, že som si musel pozrieť úplne všetky série a časti, ktoré existujú (sú štyri, piata sa natáča). Týmto článkom sa pokúsim stručne opísať, o čom spomínaný seriál je a čím ma zaujal.

Hlavný hrdina Dexter Morgan je cez deň všetkými obľúbený policajt pracujúci v laboratóriu, no v noci sa mení na sérioveho vraha, ktorý berie spravodlivosť do vlastných rúk a pripravuje o život iných zabijakov pre dobro spoločnosti. Jeho posadnutosť siaha až na toľko, že si od každej obete zakladá vzorku krvi do kartotéky, a tá sa nadštandardnou rýchlosťou plní a plní. Dexter nemá schopnosť cítiť emócie, čo mu pomáha zodpovedne vykonávať svoju úlohu v podobe hádzania na niekoľko časti narezaných mŕtvol zabalených v čiernom vreci do oceánu. Vďaka precíznosti a znalostiam policajného poriadku prechádza jednotlivými vraždami bez podozrenia.

Dexter však má aj rodinu, ktorej sa musí venovať. Patrí tu najmä nevlastná sestra Debbie, ďalšia zamestnankyňa metropolitnej polície, jeho veľká opora, zatiaľ čo príťažlivá priateľka a neskôr manželka Rita mu svojimi dobre cielenými poznámkami o netrávení dostatočného objemu času s ňou a s deťmi sťažuje už aj tak dosť náročnú prácu „vrahokata“. Miestami sa však vyskytnú ľudia, ktorí odhalia alebo aspoň tušia o tajomných zákutiach jeho života, no tí skončia presne rovnako ako ostatné obete – na morskom dne bez väčšej šance nájdenia.

Celým seriálom sa tak nesie zaujímava zápletka, keď sa Dexter snaží skĺbiť rodinný život so životom masového vraha. Tieto udalosti sú poprepletané ľahkým, ale častým humorom, čo spolu s hlbokými myšlienkami uspokojí aj náročnejšieho diváka. Niektoré scény však majú až prehnané brutálny charakter, a preto Dextera neodporúčam pozerať osamote v noci a tme predtým ako sa vyberiete do ríše snov.

Foto: Flickr

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1
Fotogaléria


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Jakub Nedoba 12.07.2010 11:01
Jakub Nedoba
alerian napísal:

Len škoda, že chodí v takom zlom čase. To som si potom musel všetky časti pozrieť po anglicky, lebo sa mi nechcelo byť hore do polnoci, či kedy to chodilo na TV JOJ.

Ale veď to je len dobre. Ako sa hovori: www.facebook.com/group.php?gid=205220661417&ref=ts :). Aj keď v tomto prípade musím povedať, že slovenský dabingoví herci odviedli dobru prácu, charizma hlavného hrdinu ostala aj v slovenskom znení, ale úplne žalostný je preklad. V seriáli je veľa nadávok, a ten spísovný slovenský preklad pôsobí veľmi komicky.

alerian 12.07.2010 10:30
alerian

Len škoda, že chodí v takom zlom čase. To som si potom musel všetky časti pozrieť po anglicky, lebo sa mi nechcelo byť hore do polnoci, či kedy to chodilo na TV JOJ.

vlado s 11.07.2010 19:41
vlado s

Dexter je skutočne jeden z najlepších seriálov aké som videl. Je originálny, aspoň pre mňa, so sympaticky svojskou interpretáciou príbehu a skvelým výberom predstaviteľov a postáv - a to som sa mu pôvodne vyhýbal :)

Prihlásenie
 
 
Reklama