24.08.2011
teen-wolf-promo-2.jpg

S upírmi a vlkolakmi sa v poslednej dobe roztrhlo vrece a asi ich stále nie je dosť. Preto sa nám MTV rozhodlo priniesť adaptáciu na film Školák vlkolak (Vlčí mládě, orig. Teen Wolf) v podobe seriálu Teen Wolf.

O čom seriál je:

Dylan O'Brien, Holland Roden, Tyler Posey, Crystal Reed a Tyler Hoechlin

Dylan O'Brien, Holland Roden, Tyler Posey, Crystal Reed a Tyler Hoechlin

Scott McCall (Tyler Posey) nepatrí na škole medzi obľúbených ľudí, ale to sa zmení potom ako ho v lese pokúše vlkolak. Zlepšia sa všetky jeho zmysly, nadobudne neuveriteľnú silu a obratnosť, čo z neho spraví hviezdu školského lacrossového tímu. A aby toho nebolo málo, do školy príde nové dievča Allison (Crystal Reed), ktorá sa Scottovi páči a zdá sa, že aj on sa páči jej. Svet je jednoducho dokonalý. To si, ale nemyslí Scottov kamarát Stiles (Dylan O'Brien), ktorý ho varuje pred následkami vlkolačieho kúsnutia. Ako príde spln Scottov rozprávkovo dokonalý svet sa začne komplikovať. Začne sa naozaj meniť na vlkolaka, čomu sám predtým neveril, prenasleduje ho Derek Hale (Tyler Hoechlin), ktorý je zrejme vlkolak, čo ho pokúsal a zároveň vrah, ktorého hľadá polícia a nakoniec ešte vyjde najavo, že Allisonin otec je jedným z lovcov vlkolakov, ktorí sa ho snažia zabiť. A tak sa Scott musí naozaj snažiť aby zostal nažive a tiež, aby nezabil niekoho on.

Môj názor a odporúčania:

Teen Wolf sa už dočkalo svojho finále a tak môžem zhodnotiť seriál ako celok, čo mu myslím len prospeje, pretože svoj vrchol dosiahol práve na konci. Zo začiatku mi pripadal ako celkom zaujímavý no veľmi predvídateľný a teda nie až tak napínavý. Ale ako pribúdal počet epizód a šou sa blížila ku koncu nabral Teen Wolf tie správne grády.
Čo sa týka hereckého obsadenia musím oceniť hlavne vedľajšie role, lebo Tyler Posey podľa mňa nepredvádza nejaké svetoborné výkony, no nie je to až taká tragédia, aby sa nato nedalo pozerať. Najväčším ťahúňom seriálu je však podľa mňa jeho parťák Dylan O'Brien, ktorý je jednoducho dokonalý a som rada, že ho nemilosrdne neuvrhli do tieňa hlavného hrdinu a má v šou dostatok priestoru. Ďalším mojím osobným favoritom je Tyler Hoechlin, do ktorého som platonicky zamilovaná ešte od seriálu V siedmom nebi a keď som ho zbadala v trailery k Teen Wolf moje srdiečko proste krochkalo šťastím.
Vlkolaci vo filme a seriály
Čo ma na seriály pobavilo avšak nie v pozitívnom zmysle sú zrýchlené pohyby vlkolakov, ktoré mi pripomínajú rovnako žalostne vyzerajúce pohyby upírov v Twiligte. Takisto súboje medzi vlkolakmi, ktoré sa tvária veľmi adrenalínovo a seriózne sú často skôr vtipné rovnako ako Scott a Derek vo svojich vlkolačích podobách, ktoré oproti tomu ako si predstavujem vlkolakov, niekedy pripomínajú skôr škaredé šteniatka. Aj keď musím uznať, že stále je to lepšie ako vo filme.
Teen Wolf rozhodne nie je prepadák, ale určite som videla aj lepšie seriály, aj keď musím uznať, že ku konci si upravili reputáciu výrazne k lepšiemu. Nemyslím si ale, že by oslovil aj staršie ročníky.

Hodnotenia:
ČSFD – 62%
IMDb – 7,2/10

Film vs. seriál:


Hoci je seriál adaptáciou na pomerne známy film z roku 1985, majú tieto dva projekty spoločného len veľmi málo a dalo by sa povedať, že seriál sa len inšpiroval filmovou myšlienkou vlkolaka tínedžera.

Čo je rovnaké:
• názov Teen Wolf
• meno hlavného hrdinu a aj to len krstné
• dej sa točí okolo tínedžerského vlkolaka
• najlepší kamarát sa volá Stiles

Čo je iné:
• film je komédia, seriál je skôr dráma
• filmový Scott svoje vlkolačsto zdedil, seriálový ho získal kúsnutím
• filmový Scott hrá basketball, seriálový lacross
• v podstate celá dejová línia

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama