13.09.2010

Vážení čitatelia a fanúšikovia seriálov, úvodom chcem povedať, že po viac ako 3 mesačnej prestávke sa vraciam na hobbyportal.sk a odteraz máte jedinečnú šancu čítať
: : : blog o seriáloch : : : www.creative.blog.pravda.sk v novom formáte!
Čitatelia, ktorí sa už stretli s mojím blogom vedia, že na blogu venujem každému seriálu samostatné články, no tu na hobbyportale od septembra budete mať možnosť čítať všetky najdôležitejšie informácie o vybraných seriáloch v jednom článku v zaujímavom zhrnutí. Dostanú sa tak k vám všetky dôležité informácie a pikošky v jednom zhrnutí a nebudete musieť hľadať informácie po internete. Len pre spresnenie píšem o nových sériách, ktoré sa aktuálne vysielajú v Amerike a na naše obrazovky sa dostanú najmenej s ročným oneskorením. Píšem len o vybraných seriáloch a to: Bones (Kosti), Desperate Housewives (Zúfalé manželky), Gossip Girl, Grey´s Anatomy (Klinika Grace/Chirurgovia), House M.D. (Dr. House), Heroes (Hrdinovia), Smallville, Stargate SG-1, Stargate Atlantis, Stargate Universe, The Vampire Diaries, V.
Pripravte sa Seriálové novinky prichádzajú!

Seriálové novinky I.

Bones – Season 6

Televízia FOX uvedie úvodnú časť novej série s názvom Mastodont in the Room už 23.septembra. Nová séria Kostí prinesie veľa zmien pre diváka. Azda najdôležitejšou zmenou bude, že dej novej série sa posunie o rok a vstúpime do deja, kedy sa celý tím rozpadol a po roku bude nútený sa dať dokopy, aby pomohol svojej kolegyni Cam. Brennanová sa vracia z výskumu na tichomorskom ostrove, Booth sa vracia z Iraku a nevracia sa sám. Našiel si novú priateľku, novinárku a Brennanová bude žiarliť na ňu. Je teda zrejmé, že ani ročné odlúčenie nepomohlo týmto dvom, aby ich vzájomné city ochladli. Tvorcovia si pre tento rok vymysleli celosezónnu zápletku so sériovým vrahom, ktorý sa bude pokúšať zničiť celý tím. Tvorcovia majú však aj smutnú správu, niekto z hlavných postáv bude obeťou, no počas celej série to nebude zrejmé, keďže každý jeden sa bude cítiť ohrozene.

Desperate Housewives – Season 7

Televízia ABC uvedie úvodnú časť novej série už 26.septembra. Nová séria prinesie na Wisteria Lane novú hlavnú postavu a to Vanessu Williams (díváci ju mohli vidieť v Škaredej Betty, kde hrala Wilhelminu Slater). Jej postava sa volá Renee Perry a bude akousi náhradou za Edie Britt, takže sa všetci môžeme pripraviť na novú intrigánku na predmestí. Renee príde na Wisteria Lane, aby začala nový život, keďže má významné problémy s manželom a chce začať nový život, navyše je starou kamarátkou Lynette Scavo z vysokej školy, no nebude kamarátka s každým. Bude mať najmä konflikty s Bree, keďže budú súperiť o srdce mladého inštalatéra. Bree čakajú ťažké časy, po tom ako ju opustil manžel Orson a priznala sa Gaby, že pred rokmi jej syn zrazil jej svokru, čoho následkom zomrela má problémov vyše hlavy. Susan sa bude snažiť, čo najrýchlejšie vyriešiť finančné problémy, aby sa mohla s celou rodinou vrátiť na milovanú Wisteria Lane, jej snaženie ešte viac podprorí, že do jej domu, ktorý prenajíma sa nasťahoval starý „nepriateľ“ Paul Young, ktorý sa vracia s väzenia aj s svojou manželkou a samozrejme budú mať svoje tajomstvá. Navyše Susan v novom byte si nenájde veľa nových priateliek a tak všetok možný čas trávi na Wisteria Lane. Lynette a Tom Scavovci si musia zvyknúť nato, že sa znova musia starať o bábätko, uvedomujú si, že už sú asi na toto starí. Situáciu vyhrotí príchod staromódnej Tomovej matky, ktorá má veľa problémov s Lynette. Celou sériou sa bude niesť veľká zápletka so zamenenými deťmi. Ktorá zo zúfaliek vychováva cudzie dieťa a ani o tom nevie?

Gossip Girl – Season 4

Televízia CW uvedie úvodnú časť 4.série s názvom Belles de Jour už 13.septembra, teda dnes. Zaujímavosťou bude, že úvodné časti sa budú odohrávať v Paríži, kde Serena a Blair trávia vysnívané leto. Všetko však skomplikuje príchod Chucka a aj s novou priateľkou. Chuck po tom ako v závere 3.série postrelili, sa veľmi zmenil, už nie je ten intrigásky a podlý mladý muž, ale je uctivý a milý, čo mu samozrejme Blair neverí a aj napriek tomu, že ho stále miluje, tak sa z nej stáva zahorknutá a zlá. Tvorcovia chceli vrátiť postave Blair podobný ráz ako mala v 1.sérii, takže všetci fanúšikovia sa môžu tešiť na veľké podrazy a podvody. Mrcha je späť! Navyše Blair veľmi žiarli na Chuckovu novú priateľku, ktorú si privezie aj do New Yorku. Chucka však čaká veľa problémov, nikto mu už neverí, že sa zmenil a všetci si myslia, že to iba hraje. Bude mať veľký problém s Rufusom Humpfreym, keďže Rufus mu nevie odpustiť, že sa vyspal s jeho dcérou Jenny. Rufusovi ženu Lily to tak postaví do ťažkej pozície, keďže na jednej strane je na Chucka nahnevaná, no na druhej strane je to jej nevlastný syn a sľúbila jeho otcovi, že sa o Chucka postará za každú cenu. Serena po búrlivom vzťahovom období si nájde nového priateľa, Dan pomáha Georgine s údajne s ich spoločným bábätkom, no ako poznáme Georginu, nič nie je také ako to vyzerá a evidentne niečo chystá. Nate Archibald po búrlivom lete sa taktiež normalizuje a do jeho života takisto vstupuje nová žena. Novú priateľku si zahraje, momentálne v Amerike veľmi populárne herečka Katie Cassidy, a zdá sa, že Natea čaká seriózny vzťah, keďže jeho nová priateľka sa objaví až 12 častiach novej série. Navyše v 4.sérii bude vo väčšej časti absentovať malá mrcha Jenny, ktorá v závere po všetkých intrigách a noci s Chuckom odišla za svojou mamou. Dôvodom odchodu herečky Taylor Momsen je jej hudobná kariéra. No žiadny strach, Jenny sa vráti na Upper East Side. Na jednu epizódu sa vráti ešte tento rok, bude to v časti číslo 6 s názvom Easy J a potom natrvalo sa vráti v roku 2011, teda v druhej polovici 4.série.

Grey´s Anatomy – Season 7

Televízia ABC uvedie úvodnú časť 7.série už 23.septembra. 1.časť nesie názov With You I´m Born Again. Dej úvodných častí nás zavedie späť do deja, ktorý skončil v závere 6.série veľmi tragicky. Do Seatlle Grace Hospital vtrhol trúchliaci manžel a zastrelil niekoľko lekárov a ostatným zanechal veľkú traumu v ich dušiach. Preto prichádza do nemocnice psychológ, ktorý sa bude snažiť pomôcť každému vrátiť sa do normálneho života, no nebude to mať jednoduché, keďže nie každý bude chcieť hovoriť o tejto traume, radšej budú konať a naše obľúbené postavy budú chcieť zmeniť svoj doterajší život. Derek Shepard rezignuje na post Šéfa chirurgie a vráti sa medzi bežným lekárov, no netuší, že čo sa všetko stalo jeho žene Meredith. Meredith totiž v závere 6.série potratila po tom traumatickom šoku, navyše jej najlepšia kamarátka Cristina Yang sa rozhodla vydať za Owena Hunta! Áno je to tak, tento pár po dlhých peripetiách sa konečne vezme, aj keď je to veľké prekvapenie. Vzťah Arizony Robbins a Callie Torres sa vráti späť do idylických koľají, Arizona zmenila názor na to, že nikdy nechce mať deti a bude sa snažiť byť Callie dobrou ženou. Callie začne uvažovať, že by sa dala umelo oplodniť. Mark Sloan bude chcieť zmeniť svoj život a uvedomí si, že chce späť Lexie Grey, no tá v závere 6.série vyznala city Alexovi Karevovi, ktorý zomieral pri ťažkom postrelení. Je tu však háčik, Alex na pokraji smrti si myslel, že Lexie je jeho milovaná manželka Izzie a Lexie túto úlohu kvôli Alexovi zahrala a povedala mu, že ho miluje a Mark bol pritom. Teraz teda Mark nevie, či to myslela vážne alebo to povedala iba preto, aby Alexa ukludnila. Kto má strach o život Alexa Kareva, tak môže byť kľudný, aj keď to tak nevyzeralo, tak Alex prežije svoje ťažké zranenia a práve v 7.sérii tvorcovia sľubujú rozuzlenie zápletky medzi ním a Izzie Stevens. Práve Katherine Heigl (Izzie Stevens) spôsobila tvorcom veľa problémov, keď nečakane opustila seriál uprostred 6.série, no podľa slov autorky seriálu Shondy Rhimes príde rozuzlenie. Znamená to, že sa milovaná Izzie vráti do seriálu? To nikto nechce potvrdiť ani vyvrátiť, no podľa slov herečky, keď opúšťala seriál, tak poznamenala, že si potrebuje len oddýchnuť a keď nastane správny čas, tak by sa rada vrátila. Nastane ten správny čas počas 7.série?

House M.D. – Season 7

Gregory House začne opäť ordinovať 20.septembra. V tento deň uvedie televízia FOX úvodnú časť 7.série s názvom Now What?. Najzaujímavejšou zmenou pre diváka bude, že Gregory House sa zamiluje a začne chodiť s riaditeľkou nemocnice Lisou Cuddy, čo prinesie vtipných scénok najmä, čo sa týka týchto dvoch. Spočiatku budú všetci zaskočení, pochopiteľne, že House je schopný s niekým žiť, no všetkých uvedie do problematiky s eleganciou sebe vlastnou. Kto si myslí, že tento vzťah sa skoro skončí, tak sa veľmi mýli, tvorcovia seriálu chcú dopriať Housovi trošku iný život. Ak ste si mysleli, že odteraz bude mať seriál nejaký romantický nádych, tak sa taktiež mýlite, nezmení sa ani prístup Housa k pancietom, stále bude teda uštipačný ako doteraz, no v súkromí bude niekto iný. Tvorcovia sľubujú naozaj zaujímavý, nový pohľad do života a hlavne do duše Gregoryho Housa. Zároveň tvorcovia vyriešili aj problém s odchodom herečky Olivie Wilde zo seriálu. Na jej miesto príde nová praktikantka v podobe herečky Taylor Tamblin (diváci ju môžu poznať zo seriálu Joan z Arkádie), ktorá má vyplniť prázdne miesto po Trinástke. No nemusíte smútiť, Trinástka sa čoskoro vráti späť. Herečka Olivia Wilde natáča nový film a časová záneprazdnenosť jej nedovolí, aby sa zúčastňovala pravidelne na natáčaní 7.série. Nebude teda vystupovať v každej epizóde, no neskôr v druhej polovici série by sa mala naplno vrátiť. Ak si získa patričnú pozornosť divákov postava novej praktikantky, nie je vylúčené, že sa natrvalo pripojí k seriálu, zatiaľ Tamblin má podpísanú zmluvu iba na ohraničený počet epizód. Zároveň údajne tvorcovia plánujú vrátiť do seriálu aj postavu Allison Cameronovej, no na túto tému je evidentne uvalené informačné embargo, keďže nikto z kompetentných sa nechce na túto tému vyjadriť, uvidíme teda, čo všetko prinesie nová séria Dr.Housa.

Už zajtra sa môžete tešiť na druhú časť článku, dozviete sa kompletné informácie o nových sériách seriálov Heroes, Smallville, Stargate Universe, The Vampire Diaries, V a situáciu okolo samostatných filmov Stargate SG-1: Revolution a Stargate Atlantis: Extintion!

: : : blog o seriáloch : : : váš svet seriálov na www.creative.blog.pravda.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama