20.10.2010

Seriálové novinky III.

Po dlhšej dobe prichádza späť : : : blog o seriáloch : : : váš seriálový svet na www.creative.blog.pravda.sk a s ním aj seriálové novinky pre mesiac október!
Chcete mať seriálové informácie bližšie k sebe? : : : blog o seriáloch : : : je už aj na facebooku! Stačí sa len pripojiť a budete vtiahnutí do sveta seriálov a už vám nič neujde!

Ukážte svoju tvár, blog o seriáloch vám ju ukáže!

Bones – Season 6

Televízia FOX úspešne rozbehla 6.sériu Bones (Kosti) a nové premiérové časti priniesli veľa zmien, aj keď celý tím sa po roku opäť stretol, vzťahy sa len pomaly dali späť do pôvodných koľají, Hodgins a Angela sa vrátili z Paríža, kde žili, Angela však skrýva sladké tajomstvo, je totiž tehotná a zatiaľ sa s tým nepodelila s nikým. Za to Temperance a Booth prežili ťažké obdobie, ročné odlúčenie im síce pomohlo začať nové životy, no stretnutie po dlhej dobe ich utvrdilo v tom, že ich vzájomné city sú veľmi pevné, no musia ich potlačiť. Booth si z Afganistanu priviedol svoju novú priateľku Hannah, na ktorú Brennanová veľmi žiarli,čo si však nechce pripustiť. Vzťah sa ďalej komplikujú v pozadí komplikovaných prípadov, celý tím musel riešiť komplikovaný prípad vraždy malého chlapca, prípadne lovca ľudí alebo účastníka reality show Jersey Shore. Ak ste si mysleli, že sa zo seriálu vytratil povestný humor Brennanovej a Bootha, tak ste na omyle, vzájomné iskrenie ich stále drží pokope! Zdá sa však, že Boothovej priateľke hrozí nebezpečenstvo! Momentálne má 6.séria v Amerike prestávku, keďže televízia FOX ako jediná vlastní práva na baseball, tak vysiela všetky zápasy ligy a premiérové časti všetkých seriálov museli ísť načas bokom. Kosti sa vrátia na obrazovky už v 4.novembra, pozrite si trailer na najnovšiu časť!

Desperate Housewives – Season 7

Nová, v poradí už 7.séria Desperate Housewives začala naozaj zhurta. Hneď v úvodných minútach sa odhalila celosezónna zápletka a to, ktoré dieťa na Wisteria Lane je vymenené. Čierneho Petra držia Solisovci a ich Juanita, ktorú krátko po pôrode opitá sestra omylom vymenila s iným dievčaťom, rozbehlo sa však pátranie, na ktorom konci Solisovci našli rodinu, ktorá sa stará o ich biologickú dcéru Grace, ktorá je Gaby podobná viac ako si mysleli. Teraz je tu však dilema, ako povedať dievčatám, že rodičia vlastne nie sú ich rodičia a že sa musia vymeniť. Obidve rodiny zažívajú obrovské citové problémy. Problém má aj Susan Mayer, manželove dlhy ju dohnali robiť striptízovú upratovačku na internetovej stránke, no jej kariéra sa rozbehla viac ako si myslela, sama netušila, koľko ľudí je ochotných zaplatiť za pozeranie ženy, ktorá upratuje v negližé. Jej šéfka Maxine sa rozhodla podporiť jej kariéru a tak nechala vytlačiť bilboardy a rozvešať ich po meste. Susan je zúfalá, pretože nechce, aby sa všetci dozvedeli, ako spláca manželove dlhy, zatiaľ, čo Mike ani len netuší, čo jeho robí. Bree Van Den Kampovú opustil manžel Orson a tak sa rozhodla zmeniť svoj dom, najala si robotníka, ktorý jej celý dom má zrekonštruovať, netuší však, že sa do mladého zajačika zamiluje. Problém však je, že sa doňho zamilovala aj nová zúfalka Renee Perry, ktorá sa nasťahovala do domu po Edie Britt. Je to však irónia osudu, Renee je akoby náhradou za zosnulú Edie, keďže má tie isté povahové črty a s Bree tak začne boj o mladého zajačika. Lynette má plné ruky práce s rodinou a malou dcérkou Paige, navyše jej manžel Tom trpel popôrodnými depresiami, áno, údajne aj muži môžu nimi trpieť a tak mala plné ruky práce. Všetko sa však skomplikuje, keď Tom zavolá svojej matke, aby prišla na Wisteria Lane pomôcť im s celou rodinou. To však Lynette netuší, že Tomova matka je tiež ťažko chorá a bude sa musieť postarať aj o ňu. Pozrite si trailer na najnovšiu časť, ktorá bude odvysielaná už túto nedeľu na ABC.

Gossip Girl – Season 4

Čo všetko prináša jeseň v New Yorku? Len intrigy, boj a ešte raz intrigy. Nová priateľka Natea Archibalda Juliet má naozaj skryté tajomstvá a jej jedinou úlohou je zničiť Serenu Van der Woodsen. Zatiaľ však netušíme prečo, údajne ako naznačili tvorcovia má Juliet a jej brat Sam, ktorý teraz sedí vo väzení so Serenou nevyriešené účty z obdobia, kedy ešte sa nezačal seriál, teda pred jej útekom z New Yorku. Juliet je naozaj prešpekulovaná, všetky jej plány jej zatiaľ vychádzajú, podarilo sa jej zmanipulovať Natea, po meste rozšíriť špinavé klepy, takmer sa jej podarilo vyhodiť Serenu z vysokej a nikto jej nič nevie dokázať. Serena sa musí mať na pozore. To platí aj pre Blair Waldorf. Po tom, ako presvedčila Chucka, aby zahodil svoju tajnú identitu, ktorú prijal v Paríží sa v New Yorku medzi nimi rozpútala vojna. Chuck sa naozaj po postrelení zmenil, starala sa oňho tajomná Eva, do ktorej sa zamiloval a bol ochotný pre ňu spraviť čokoľvek, no zlomené srdce Blair je väčší manipulátor. Svojimi intrigami vyhnala Evu z mesta a tak Chuck je teraz ochotný Blair naozaj zničiť a zobrať jej všetko, na čom jej naozaj záležalo. Nemajú problém proti sebe vytiahnuť tie najväčšie podrazy, no Chuck má v zálohe najväčšiu zbraň, s ktorou môže Blair položiť. Zavolal totiž späť do mesta malú mrchu Jenny, ktorá zničila vzťah Chucka a Blair, čo doteraz nevie Blair Chuckovi odpustiť, že jej tak ublížil. V ukážke z najnovšej časti uvidíte viac! Pozrime sa, čo všetko ešte musel prežiť Dan po tom, ako zistil, že plán Georginy Sparks s tým, že dieťa ktoré čaká nie je jeho zlyhal. Dan si malého Mila obľúbil a staral sa oňho a teraz sa zmieta medzi dvoma ženami a to Serenou a Vanessou. Vanessa si stále myslí, že Dan stále miluje Serenu a tak ich vzťah definitívne skončil. Serena nebola ochotná čakať na Dana, a tak si našla nového nápadníka a Dan zostal sám…

Grey´s Anatomy – Season 7

Začiatok 7.série sa začal veľmi neobvykle, zachytili sme osudy lekárov po tragickej streľbe a ich psychické zdravie bolo ohrozené, našťastie po niekoľkých týždňoch sa ich životy vrátili do starých koľají až na Cristinu Yang, ktorá stále trpí postraumatickým šokom a je bojí sa vstúpiť na operačnú sálu a jej kariéra chirurga visí na vlásku. Zastal sa jej Derek Sheperd, ktorému Cristina po jeho postrelení zachránila život a teraz je Cristina odsunutá na klinike, no je tu problém, zdá sa, že inak tvrdá Cristina sa zmierila so svojím osudom. Navyše sa nečakane vydala za kolegu Owena Hunta a spoločne si zariaďujú nový dom – bývalú hasičskú stanicu a tak pozornosť Cristiny sa ešte viac odpútava od nemocnice. Čo bude ďalej s Cristinou? Obetuje svoju kariéru chirurga alebo podstúpi psychologickú liečbu? Všetko sa dozvieme až neskôr. Lexie Grey, ktorá po streľbe skončila psychiartii po tom ako sa nervovo zrútila si chce oddýchnuť od vzťahov, netuší však, že Mark Sloan ju chce požiadať o ruku, po tom, čo ho od seba odohnala a Mark zostal verný svoje povesti sukničkára a tak Lexie, keď mu išla vyznať lásku ho prichytila s inou ženou – Derekovou sestrou Ameliou. Teraz ich vzťah je mŕtvom bode, aj keď obidvaja sa milujú, dúfajme teda, že scenáristi sa nad nimi zľutujú a my diváci už čoskoro uvidíme moment, na ktorý tak dlho čakáme a Mark a Lexie sa k sebe vrátia. Meredith a Derek začali riešiť problém s počatím dieťaťa, Meredith sa priznala, že počas streľby v nemocnici bola tehotná, no následne potratila. Teraz vyšetrenia ukázali, že s počatím bábätka to nebude také jednoduché. Derek navyše rezignoval na funkciu šéfa chirurgie a vrátil ju späť Richardovi Weberovi, ktorý teraz rieši problém s tým, že aj pacienti sa boja dať liečiť v Seattle Grace Mercy West, neveria totiž, že útok na nemocnicu by sa nemohol zopakovať. Dr. Baileyová takisto trpela šokom, na základe ktorého sa rozišla so svojím priateľom a vrhla sa len na prácu a teraz už opäť všetkých komanduje, zdá sa, že Baileyová je späť! Vzťah Arizony a Callie v nasledujúcich týždňoch prejdú skúškou, na konci ktorej na niekoľko častí odíde Arizona zo seriálu, je to spojené s tým, že herečka Jessica Capshaw sa chce viac venovať rodine, tak si vzala dovolenku na dve časti, no čoskoro sa však vráti. Nevráti sa však definitívne herečka Katherine Heigl alias Izzie, herečka vyvrátila domnienky, že by v 7.sérii sa mohla objaviť na krátke hosťovanie, seriál je pre ňu uzavretá kapitola. Bohužiaľ.

House M.D. – Season 7

Gregory House začal novú americkú sériu chorý. Je chorý láskou. Uvedomil si, že miluje riaditeľku nemocnice Lisu Cuddy a tak tajne s ňou začal chodiť, najprv chceli svoj vzťah pred kolegami utajiť, no akonáhle sa začali šíriť klepy po nemocnici, House im spravil rýchly koniec s eleganciou sebe vlastnou, teda plno irónie a sarkazmu. Toto všetko sa dialo v pozadí vážnych prípadov, ktoré musel vyriešiť a zachrániť tak svojich pacientov. Lisa zároveň musela vyriešiť aj konflikt záujmov medzi ňou a Housom. Zdá sa, že ich vzťah im priniesol viac problémov ako radosti, no verte alebo nie, láska medzi ním a Lisou bola silnejšia a všetko napreduje ďalej. Konečne máme možnosť vidieť viac do duše Housa, ale nepustí vás príliš hlboko, House je stále House, aj keď je teraz zamilovaný. Momentálne podobne ako Bones (Kosti) má aj House prestávku vo vysielaní kvôli baseballu, no televízia FOX už promuje najnovšiu novembrovú časť, v ktorej po prvýkrát uvidíme novú lekársku posilu v podobe herečky Taylor Tamblin, ktorá je náhradou za Trinástku, ktorá momentálne v seriáli neúčinkuje z dôvodu časovej zaneprázdnenosti herečky Olivie Wilde, nič sa však nebojte, Trinástka sa určite vráti. Pod článkom si samozrejme tiež môžete pozrieť trailer k najnovšej časti. Na záver si prečítajte aj pár riadkov o tom, či seriálu hrozí zrušenie kvôli klesajúcej krivke sledovanosti. Ide o to, že údajne televízia FOX nie je spokojná so sledovanosťou novej série a objavujú sa obavy, že seriálu dochádza dych a môže čoskoro skončiť. Úvodom treba povedať, že čísla sledovanosť predchádzajúcich sérii boli vyššie a je absolutne normálnou praxou, že čísla sledovanosť postupne s pribúdajúcimi sériami klesajú, dôvodom je viacero. Na jednej strane to môže byť divácka presýtenosť seriálom, prípadne si divák vybral v čase vysielania seriálu iný seriál a Housa si pozrie v repríze, prípadne si ho nahrá. Na druhej strane tu je problém s náplňou nových sérii, nie vždy sa podarí tvorcom dostatočne zaujať divákov, aby zostali verní seriálu. House v tejto televíznej sezóne dosiahol fantastický úspech, v Amerike sa vysiela už 7.séria, čo veľkým oblúkom prekonalo priemernú životnosť amerických seriálov, ktorá každým rokom klesá a aktuálne sa priemerná životnosť jedného seriálu pohybuje tesne pod štyrmi sériami a stále klesá. Preto musia tvorcovia zabezpečovať dostatočne zaujímavý dej, aj pri takých seriálových matadoroch akým je nepochybne aj House M.D.
A teraz poďme ku konkrétnym číslam, prvé série Housa mali sledovanosť vždy okolo 12 – 13 miliónov divákov v premére. Sledovanosť nových časti 7.série sa pohybuje okolo 10 miliónov v premiére, no pokles sledovanosti od série k sérii je postupný, nie sú to žiadne skoky a prepady.
Aktuálne čísla však sú stále vo vysokom nadpriemere stanice a dôvod na nejakej znepokojenie nie je na mieste a žiadne zrušenie seriálu v žiadnom prípade nehrozí. Je to všetko len prirodzený vývoj seriálu a raz seriál tak či tak musí skončiť, no v blízkej budúcnosti to určite nebude a Gregory House ešte nejakú 1 až 2 série bude určite ordinovať, záleží od podmienok zmluvy a diváckeho záujmu.

Už zajtra sa môžete tešiť na seriálové novinky s poradovým číslom 4, budú obsahovať nové informácie o Smallville, Stargate Universe, The Vampire Diaries a V!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama