21.10.2010

Seriálové novinky IV.

Po dlhšej dobe prichádza späť : : : blog o seriáloch : : : váš seriálový svet na www.creative.blog.pravda.sk a s ním aj seriálové novinky pre mesiac október!
Chcete mať seriálové informácie bližšie k sebe? : : : blog o seriáloch : : : je už aj na facebooku! Stačí sa len pripojiť a budete vtiahnutí do sveta seriálov a už vám nič neujde!

Ukážte svoju tvár, blog o seriáloch vám ju ukáže!

Blog o seriáloch a seriálové novinky sa vrátia s dvoma časťami opäť v novembri!

Smallville – Season 10

Televízia The CW valcuje so záverečnou sériou Smallville konkurenciu! Ostatný piatok bola odvysielaná jubilejná 200– tá časť, v poradí 4.časť 10.série Homecoming a táto časť stala číslo 1 v sledovanosti. Záverečná séria je naozaj bombastická, každá jedna časť prináša niečo veľké a prevratné do života Clarka Kenta a každou časťou je bližšie prijať svoj osud ochrancu – Supermana. Ako už býva zvykom pri takýchto okrúhlych jubileách, tak si tvorcovia nachystali pre divákov niečo špeciálne. V minulej časti vzala Lois Clarka na školskú stretávku, ktorá mu však evokovala dávne spomienky na Lanu a Chloe, no všetko „skomplikoval“ príchod dávneho nepriateľa z budúcnosti – Brainiaca, ktorí však už sa presunul na stranu dobra a prišiel pomôcť Clarkovi prijať jeho osud a otvoriť mu oči, aby sa konečne prestal obviňovať za všetko zlé, čo sa v jeho živote stalo a začal myslieť len na budúcnosť, to je ten dôvod prečo stále nevie lietať. Brainiac mu ukázal opäť smrť jeho milovaného otca, aby mu ukázal, že Johnathan Kent si vybral svoj osud a že Clark nemá žiadnu vinu na tom, že zomrel, ukázal mu súčasnoť a potrebu, aby Clark pomáhal už teraz a potom sa Clark ocitol v budúcnosti, kde už pôsobil ako Superman a bol hrdinom každého dňa. Konečne videl budúcnosť s Lois, že jej môže veriť, keď sa jej zdôverí so svojimi schopnosťami a pravou identitou a že budúcnosť nie je až taká temná ako sa zdá, musí však poraziť temnú silu, ktorá prichádza. Tento piatok nás čaká 5.časť s názvom Isis a taktiež televízia The CW zverejnila svoje vysielacie plány!

  • 5.časť – Isis – 22.október
  • 6.časť – Harvest – 29.október
  • 7.časť – Ambush – november 2010
  • 8.časť – Abandones – november 2010
  • 9.časť – Patriot – november 2010
  • 10.časť – Luthor – november 2010
  • 11.časť – Icarus – pravdepodobne január 2011

Ako ste si mohli všimnúť pribudli názvy 10. a 11. časti, zaujímavá pre nás môže byť 10.časť, ako už asi tušíte, v tejto časti sa neobjaví síce Lex Luthor, ale jeho otec Lionel, ktorého zabil Lex v 7.sérii. Herec John Glover potvrdil, že Lionel by sa mal objaviť vo viacerých častiach 10.série. Dobrou správou je, že celý dej 10.série sa točí opäť okolo Lexa Luthora ako Clarkovej najväčšej hrozby a tvorcovia by určite nepísali dej série okolo postavy, ktorá už niekoľko rokov v seriáli nefiguruje. Možno povedať, že zrejme jednania s hercom Michaelom Rosenbaumom alias Lexom Luthorom musia byť na dobrej ceste a možno sa naozaj dočkáme momentu v závere série, že sa Lex Luthor vráti do seriálu.
Pozrime sa aj na 5.časť s názvom Isis, ktorá nás čaká už budúci piatok. Lois spôsobí v Metropolise veľké zmätky, keď nechtiac aktivuje staroveký artefakt, ktorý ju obdarí superschopnosťami, ba priam božskými superschopnosťami aké malá egyptská bohyňa Isis. Toto všetko sa udeje skôr než Lois stihla povedať Clarkovi, že vie o jeho superschopnostiach a že ho chce chrániť. Lois začne vyčíňať v meste a všetci si myslia, že je to tajomná Škrvna. Clark teda musí utajiť pred mestom svoju tajnu identitu Škvrny a ešte aj zachrániť Lois. Poprosí teda Olivera Queena, aby mu pomohol zbaviť Lois jej schopností, no Oliver sa nerád ukazuje na verejnosti, keďže po prezradení jeho superhrdinskej identity nie každý je nadšený a niektorí ľudia nemajú s ním pochopenie. Aby toho nebolo málo, do Metropolisu sa vracia Clarkova ex-kolegyňa z Daily Planet Cat Grantová, aby odhalila totožnosť tajomnej Škrvny, keďže si myslí, že Lois je Škrvna a záchrankyňa mesta…
Posledná správa je zo zákulisia seriálu, jedná sa o Chloe. Tvorcovia konečne prelomili mlčanie o Chloe a ubezpečili všetkých fanúšikov seriálu, že ich obľúbená postava nie je mŕtva ako bolo naznačené v 1.časti 10.série. Herečka Allison Mack sa dohodla s tvorcami, že v záverečnej sérii bude účinkovať iba v 5 častiach a jedna už odpadla, keďže sme ju videli v spomínanej 1.časti. Tvorcovia hovoria, že Chloe uvidíme pomerne často, napríklad v jubilejnej 200 časti uvidíme Chloe ako Clarkovu spomienku z minulosti, no naplno by sa mala ukázať niekedy v polovici série, aby odhalila svoj osud, teda čo sa jej stalo po tom jako sa dohodla s únoscami, že obetuje seba, aby prepustili Olivera. Následne však zjedla kyanidovú pilulku a únoscovia si mysleli, že Chloe zomrela, Chloe však si tesne predtým pichla injekciu, aby zvrátila účinky kyanidu a teraz sa skrýva pred všetkými, aby začala nový život. Potom by sa mala už len sporadicky ukazovať do konca série.

Stargate Universe – Season 2

Už som spomínal, že televízia SyFy presunula vysielanie 2.série seriálu z piatka na utorok a spôsobila tým nebývalý pád sledovanosti.
Sledovanosť 1.série sa v priemere pohybovala okolo 2 miliónov divákov v premiére (rating na trhu 1,8), no 2.séria sa naozaj uviedla zle, sledovalo ju iba 1 175000 divákov (rating 0,8)! To znamená, že sledovanosť sa takmer prepadla o 50 %, čo však neznamená, že o seriál stratili diváci záujem, nie je totiž možné, aby zo série na sériu bola až taká strata divákov, je teda zrejmé, že za tento úpadok sledovanosti môže presun seriál na utorok. Pôvodne si kompetentní v televízii mysleli, že Stargate Universe presun pomôže a získa ešte viac divákov, keďže v piatky sú slabšie dni v sledovanosti, kde Stargate seriály hviezdili, no stal sa presný opak. Normálne zmýšľajúci človek by si povedal, že teda pri takomto markantnom prepade sledovanosti rýchlo SGU presunú späť na piatok, tak aby seriál sa vrátil na čísla sledovanosti na aké bola televízia zvyknutá, no nestalo sa tak a SyFy stále drží SGU v seriálovom zajatí, pretože ako sa zdá, taká malá televízia nemôže konkurovať celonárodným televíziám ako sú ABC, CBS, NBC, FOX, CW, ktoré vysielajú svoje seriálové hity a tak ľudia dávajú prednosť týmto televíziám. Problémom však je, že pri takejto sledovanosti klesá šanca, že by Stargate Universe bol obnovený na 3.sériu, keďže televízia sa rozhoduje podľa sledovanosti prvých desiatich častí a úvod série sa teda zapísal ako neuspešný štart.
Minulý utorok išla vo vysielaní 2.časť a dosiahla ešte menšie čísla sledovanosti ako premiérová časť, sledovanosť klesla takmer o ďalších 200 000 divákov a SyFy stále nič nerobí. Ešte väčší problém nastal pri premiére novej série Caprici, ktorá nasledovala po SGU. Sledovanosť Caprici nedosiahla ani 900 000 divákov v premiére a SyFy stále nič nerobí, žiadne presuny svojich vlajkových seriálových lodí a necháva ich tak napospas osudu, čo naozaj nepochopiteľné. Zdá sa, že SyFy nemá záujem na tom, aby jej seriály nedosahovali úspech, otázkou je, čo bude nasledovať, ak by tieto seriály zrušila. Jedná sa o o to, že obidva seriály sú scifi, takže náročnejšie na výrobu a náročnejšie, čo sa týka finančných výdavkov, no mimoriadne úspešné všade vo svete.
O to smutnejšie je, že táto situácia nezaujíma ani MGM, vlastníka značky Stargate. Štúdio ako majiteľ značky by sa malo snažiť, aby jej produkty mali úspech a boli vysielané v takých časoch, ktoré prinesú, čo najvyššie zisky a prestíž, no zatiaľ sa tak nedeje. Tvorcovia seriálu sa takisto zatiaľ nevyjadrili k danej situácii, tí sú však známi, že nemajú problém s rýchlym jednaním a preto všetkým zostáva veriť, že prebiehajú jednania teraz už na záchranu celého Stargate Universe. Áno, teraz sa už jedná o záchranu seriálu, pretože je nastolený trend sledovanosti, ktorý má klesajúcu tendenciu a zostáva už len 8 častí do mometnu, kedy sa televízia rozhoduje, či objedná novú sériu a je dosť možné, že bez poriadneho lobbingu sa SGU 3.série nedočká a opäť na to doplatia len a len diváci a fanúšikovia, aj keď to ich chyba v podstate nebude.
Budúci utorok nás čaká v poradí už 5. časť s názvom Cloverdale a hlavne postavu porúčika Scotta čakajú ťažké chvíle, keď po napadnutí na novej planéte ho poraní neznámy tvor a on upadne do delíria, v jeho halucináciach sa vracia späť na Zem, kde žije dokonalý život, ako sa nákaza šíri jeho telom, tak jeho halucinácie sú strašnejšie a Scott stráca sily a pomaly umiera. Medička Tamara Johansen nemôže preniesť Scotta späť na Destiny, aby sa nákaza neširila medzi ostatnými členmi posádky, na druhej strane má však problém ako Scotta vyliečiť s obmedzenými zásobami liekov.

The Vampire Diaries – Season 2

Televízia The CW dopriala minulý týždeň seriálu malú prestávku vo vysielaní, no už dnes vtrhnú upíri opäť na televízne obrazovky s novou časťou. Čaká nás už 6.časť 2.série s názvom Plan B.
Dnešný článok bude viac o zaujímavých informáciach zo zákulisia a na koniec sa v krátkosti povenujem obsahu dnešnej časti.
Seriál začína naberať na obrátkach, tvorcovia nedávno vyšli z informáciou, že už čoskoro nastane výmena postáv a dali nám aj na výber, ktorá z postáv v seriáli zomrie!
Tvorcovia deklarujú, že seriál musí ísť svojou cestou a aj za cenu, že zomrie niektorá z obľúbených postáv, no pozitívom môže byť, že naopak do seriálu môže prísť nová postava, ktorá všetko môže zamotať. Preto sa rozhodli, že tohtoročný Halloween v Mystic Falls bude tragický pre jednu z postáv. Máme aj na výber. Buď zomrie Matt – bývalý priateľ Caroline,
Jeremy – brat hlavnej postavy Eleny,
Jenna – teta Eleny a Jeremyho,
Bonnie – najlepšia kamarátka Eleny a miestna čarodejnica.
V najväčšom ohrození je Jeremy, ktorý sa aj napriek nesúhlasu Eleny púšťa do boja proti Katherine, ktorá sa netají tým, že chce zavraždiť všetkých, ktorých má Elena rada. Tým pádom je ohrozená aj Jenna, no kľudná nemôže byť ani Bonnie, keďže disponuje silnými čarodejníckymi schopnosťami a len pohľadom dokáže zabiť upíra, čo Katherine ohrozuje. Tak či onak, akákoľvek postava, ktorá zomrie bude znamenať stratu pre seriál, keďže všetky tieto postavy patria svojím spôsobom medzi kľúčové.
Poznáme aj jednotlivé časti, kedy sa začne nad niektorou z týchto postáv pomyselne zaťahovať obloha. Bude to už dnes, no najmä v špeciálnej hallowenskej časti budúci týždeň s názvom Masquerade, kedy sa v sídle starostu Loockwooda bude konať každoročný maškarný bál, nikto však netuší, že aj upírka Katherine príde v maske a začne tiecť krv!
Ďalšou správou zo zákulisia seriálu je, že v Mystic Falls pribude nový vlkodlak. To znamená, že snaha Masona Loockwooda ochrániť svojho synovca pred rodinnom kliatbou bude márna. Podmienkou premeny Tylera je smrť inej osoby, takže môžeme očakávať, že v Mystic Falls sa udeje ďalšia záhadná vražda a Tyler premení definitívne na vlkodlaka. Toto všetko sa udeje už 11.časti, ktorá by mala byť odvysielaná ešte v roku 2010, konkrétne v decembri, aj keď pôvodné plány hovorili, že pre rok 2010 je naplánovaných 10 časti, potom bude nasledo

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama