16.12.2020

Nikto by neuveril, že za krásou vašej šperkovnice stoja kúsky natrhaného papiera. Kartónové škatule, drevené debny, fľaše, plechovky,plastové misky a iné predmety dokonale zmenia vzhľad a premenia sa na umelecké diela pomocou jednoduchej a zábavnej techniky zdobenia. 

Dá sa povedať, že ide o recyklačnú technológiu, pomocou ktorej dosiahnete nádherný mramorovo-mozaikový efekt a zároveň sa zbavíte prečítaných lesklých časopisov a reklamných letákov. Vyskúšajte a uvidíte: naozaj nikto neuhádne, že luxusný mramorový box je vlastne bývalá škatuľa od topánok!

Ako na to?

Práca bude vyžadovať lesklé výtlačky časopisov či rôznych letákov. Zo stránok musíte odstrániť biely okraj a farebné časti natrhať na kúsky. Ak chcete, aby bol produkt monochromatický, vyberte iba oblasti s textom. Ak potrebujete farbu, striedajte jednotlivé kúsky obrázkov.

Pomocou lepidla na drevo alebo PVA prilepte kúsky papiera po celej ploche, aby bola oblepená s miernym presahom „trhancov“. Nechaj­te lepidlo zaschnúť.

Teraz namočte bavlnený kozmetický obrúsok do acetónu. Ľahkými pohybmi utrite povrch produktu. Nezabudnite si pri tom chrániť ruky gumenými rukavicami, alebo minimálne vhodným krémom.

Pretieranie papiera acetónom spôsobí, že sa farba rozpustí a pohybom obrúska sa budú robiť šmuhy, čo vytvorí efekt mozaiky a mramoru.

Keď je povrch úplne hotový, nechajte ho vysušiť. Po tom môžete pridať dekor decoupage, rôzne dekoratívne prvky, povrázky a stuhy. Nakoniec je potrebné výrobok pokryť niekoľkými vrstvami akrylového bezfarebného laku.

Táto technika funguje skvele aj na hladkých drevených povrchoch. Ak nalepíte kúsky časopisov a pripevníte medené pánty na nepotrebnú drevenú škatuľu, získate luxusný box.

Nemenej veľkolepé sú aj sklenené fľaše a dózy.

A len vy budete vedieť, že tento krásny kvetináč bol kedysi obalom od dvojlitrovej zmrzliny.

Zdroj: Galletasafortunadas

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama