30.11.2020

Krásne zdobená fľaša šampanského bude vynikajúcou výzdobou novoročného stola alebo originálnym darčekom. Ozdobiť fľašu podľa tohto návodu je veľmi jednoduché, dokonca ani nemusíte vedieť kresliť. 

Materiály

Pre prácu budete potrebovať papierový obrúsok s vhodným novoročným „decoupage“ vzorom a horúcu tavnú pištoľ na ozdobenie vrchu fľaše. K tomu bielu akrylovú farbu, akrylový priesvitný lak, PVA lepidlo, špongiu na nanášanie farby, štetec na nanášanie lepidla a trblietky na dekorovanie.

Postup krok za krokom

Rozdeľte obrúsok na vrstvy. Na prácu potrebujete iba vrchnú farebnú vrstvu. Oviňte obrúsok okolo fľaše, aby ste zistili, ako bude na nej vyzerať. Časť, ktorá je navyše opatrne odstrihnite.

Odstráňte štítok z fľaše šampanského a dôkladne ju odmastite. Pozlátko z hrdla fľaše môžete podľa vlastnej úvahy tiež odstrániť, odporúčame ho však nechať na pôvodnom mieste, nakoľko v prípade otvorenia, respektíve vystrelenia štopľa bude toto pozlátko tvoriť zábranu pri dekorovaní vrchnej časti tavnou pištoľou. Tak nebude problém túto časť dekorácie odstrániť.
Fľašu potom natrite bielou akrylovou farbou. Na farbenie je najvýhodnejšie použiť špongiu.

Po úplnom zaschnutí farby naneste na fľašu pomocou širokej štetky tenkú vrstvu PVA lepidla. Bez čakania na zaschnutie lepidla položte na fľašu obrúsok z papiera s farebnou potlačou hore a prikryte ho tenkým celofánom či fóliou. Jemne prechádzajte po fólii dlaňou – obrúsok tak priľnie ku fľaši, odstránia sa prípadné vzduchové bubliny. Nakoniec ešte okraje a rohy obrúska dôkladne uhlaďte. Vrch natrite ďalšou vrstvou lepidla PVA.

Najjednoduchší spôsob výroby zimných ozdôb je použitie horúceho lepidla. S ním vytvoríte krásne „stekance“, ktoré vyzerajú ako cencúle. Hrdlo fľaše takto pokryte tavným lepidlom. Keď bude potrebné fľašu otvoriť, môžete lepidlo ľahko prerezať nožom.

Potom namaľujte „cencúle“ bielou akrylovou farbou. Miesta, ktoré nebudú natreté, dotiahnite špongiou či tenkým štetcom. Spodok fľaše tiež natrite bielou farbou.

Spodnú časť fľaše po zaschnutí bielej farby potrite akrylovým lakom či PVA lepidlom a posypte trblietkami.
Pomocou trblietok môžete na obrúsku vyzdobiť aj niektoré prvky, napríklad sneh na vianočnom stromčeku.

Foto: Творческая студия TAIR

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama