30.09.2011
(Platená inzercia)

Dobre vyzerajúci, presvedčivo vystupujúci, so šikovnou často nepovšimnutou, no zato vrodenou, manipuláciou, sebavedomou chôdzou cestou aj necestou a nápaditým intelektom. Obchodníci.
Chuť a odhodlanie je základ. Podnikanie je ako druh náboženstva. Ak chcete pocítiť skutočný zázrak, musíte mu byť oddaný celý. Inak nedosiahnete úspech.

Často sa však za obchodníkov vydávajú kreatúry, ktoré chcú zbohatnúť zo dňa na deň. Tak vyzerá aj ich prístup, stratégia (ak sa to tak vôbec dá nazvať) či životný štýl.

Dnes však existujú aj také spoločnosti, ktoré ponúkajú ľuďom, ktorí majú nápad užitočný nie len pre samých seba, ale aj pre spoločnosť, založiť si spoločnosť v priebehu pár hodín. Ľahko, rýchlo a pohodlne. Dámi a páni – Ready made spoločnosti.

Čo to je?

Ready-made spoločnosti sú spoločnosti s ručením obmedzeným určené k ďalšiemu predaju. Boli založené výlučne za účelom ich odpredaja klientom a preto nikdy nevykonávali žiadnu činnosť. Sú bez obchodnej histórie záväzkov, pohľadávok a majú splatené základné imanie. Ready-made spoločnosť znamená časovú a finančnú úsporu a možnosť začať podnikať už v priebehu niekoľkých hodín.

Pre koho sú určené?

Ready made spoločnosti sú stanovené pre:
• začínajúcich podnikateľov
• klientom, ktorí potrebujú ihneď realizovať obchodnú transakciu
• tým, ktorí rozširujú svoje podnikateľské aktivity

Majiteľom novej spoločnosti s ručením obmedzeným sa človek stáva hneď po podpísaní zmluvy o prevode obchodného podielu a zápisnice z valného zhromaždenia. Osoba je tak hneď samozrejme aj novým konateľom spoločnosti. Spoločnosť teda vlastní a môže za ňu aj okamžite konať. Nie je potrebné čakať na zápis zmien do Obchodného registra – tento následný zápis má už iba potvrdzujúci účinok.

Cena za založenú spoločnosť je cca 615 Eur.

Najčastejšie predmety podnikania pre ready made spoločnosti

• kúpa tovaru za účelom predaja maloobchodu – konečnému spotrebiteľovi alebo veľkoobchodu – iným prevádzkovateľom živnosti
• sprostredkovanie v oblasti služieb
• sprostredkovanie v oblasti obchodu
• činnosť podnikateľských, ekonomických a organizačných poradcov
• počítačové služby

Ready-made v kocke

• spoločnosť je založená pre účel jej ďalšieho predaja konečnému záujemcovi
• je zapísaná v obchodnom registri, ale nevykonávala obchodnú činnosť
• má splatené základné imanie vo výške 100%
• je registrovaná na obchodnom registri a daňovom úrade pre daň z príjmu právnických osôb
• spoločnosť je bez záväzkov a pohľadávok

Podnikateľ, či už právnická alebo fyzická osoba, musí mať v súlade so slovenským právnym poriadkom registrované sídlo.

Dilema nastáva pri myšlienke či je výhodnejšie kúpiť si ready made spoločnosť s.r.o. alebo si nechať založiť s.r.o.. V podstate ide hlavne o časovú tieseň. Ak je podnikateľ nútený okamžite realizovať nejakú obchodnú transakciu, je výhodnejšie zaobstarať si už založenú spoločnosť. S ňou sa dá totiž podnikať už za niekoľko hodín na základe rozhodnutia valného zhromaždenia. Šetrí tým pádom aj peniaze aj čas.

Niekedy však obchodníkom stačí „oveľa menej ku šťastiu“, a to servery, na ktoré si môžu ukladať všakovaké dokumenty a súbory. Je tu aj hŕstka serverov, ktoré sú zadarmo, ale ponúkajú málo služieb a hlavne priestoru.

Tým najskromnejším „stačia“ azda naplnené tonery do tlačiarne, ktorá je rodiskom pre rôzne kontrakty, čakajúce na podpisy veľkých biznisov. :-)

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

ja (Neregistrovaný užívateľ) 01.10.2011 12:17
ja

omg, to su zase posledne 2 odstavce buchnute na silu len kvoli posranym 3 odkazom v clanku :-/

Prihlásenie
 
 
Reklama