18.12.2019
(Platená inzercia)

Pri práci vo výškach musíte byť neustále v strehu. Dôverovať môžete iba svojim zmyslom a kvalitnému vybaveniu, ktoré spĺňa bezpečnostné normy. Aké bezpečnostné kúsky by vám rozhodne nemali chýbať, ak pracujete nad zemou?

Postroje a pásy sú základ

Ak ste sa rozhodli pre výškové práce, nad zemou sa budete pravdepodobne nachádzať dlhé hodiny. Váš výstroj musí byť naozaj spoľahlivý a spĺňať všetky bezpečnostné normy. Tiež vás nesmie tlačiť, „zarezávať sa“ alebo čokoľvek, čo by vám spôsobovalo nepohodlie.
Riešením sú široké, výdatne polstrované popruhy a kovové oká pre fixáciu v správnej pozícii. Môžete si vybrať z praktických 1 až 4 – bodových bezpečnostných postrojov, celotelových postrojov, ergonomických typov, postrojov s predným i zadným kotvením… Výber pracovného „nástroja“ nepodceňujte. Pracovná helma je vo výške nutnosť!

Pracovné lano musí byť statické

Na rozdiel od lezeckého lana sú pracovné laná statické, čo znamená, že nepružia. Tieto typy nemôžete použiť na lezenie po horách, len pre prácu vo výškach.
Spĺňajú normy EN 1891 pre statické laná a postarajú sa o to, aby ste viseli presne na tom mieste, na ktorom potrebujete. Vyberte si statické polohovacie lano, lano s kotvením, nastaviteľné lano alebo lano s hákom či Kernmantle lano.

Na železo sa musíte spoľahnúť

Každý kus železa pre prácu vo výškach musí spĺňať tie najdrsnejšie štandardy a bezpečnostné normy. Zlaňovacie brzdy, karabíny, kotviace a lešenárske háky, kladky, blokanty, spojky či tlmiče dopadu, zachytávače pásu, samonavíjacie zariadenia – nič z toho nemôže v žiadnom prípade sklamať.
Vyzbrojte sa kvalitnými kúskami od renomovaných značiek, stavte na istotu! Často sa stane, že situáciu zachránia všemožné anti-panic poistky, ktoré vám pomôžu ustáť stres a v pokoji zvládnuť situáciu. Nikdy nepodceňujte prácu vo výškach a dajte si záležať na výbere kvalitného pracovného vybavenia, môže vám zachrániť život.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama