18.08.2014
(Platená inzercia)

Právo je podľa dávnej definície Celsia umením dobra a spravodlivosti. Na ich poznanie na základe všeobecne platných noriem je však potrebná obrovská znalosť zákonov a iných predpisov. Každý dobrý právnik by mal preto neustále rozširovať svoj obzor nielen o nové vedomosti, ale aj názory či skúsenosti odborníkov z tejto oblasti. Právnická literatúra je jednou z najúčinnejších foriem na získanie tých správnych a overených zdrojov.

Aktuálne znenia zákonov

Práca v oblasti práva si vyžaduje neustály príjem nových informácií. Právne predpisy podliehajú neustálym zmenám, a preto stačí len na malý moment nesledovať dianie v oblasti a pri práci môžu vzniknúť obrovské chyby. Pravidelne vychádzajúce zmeny v právnych predpisov a najmä ročné zbierky zákonov z jednotlivých oblastí práva sú nevyhnutnosťou v každej kancelárií právnika, ale aj ekonóma, účtovníka či štátneho úradníka. V internetovom kníhkupectve elita.sk nájdete viac než tisícku titulov z oblasti práva, medzi ktoré patria aj zákony.

Komentáre a všeobecné poznatky domôžu k pochopeniu podstaty predpisov

Zákony však nie sú všetko. Bez základných pravidiel trestného, finančného alebo občianskeho práva by znenie zákonov zväčša čitateľovi neposkytlo informácie, ktoré by dokázal zhodnotiť na požadovanej úrovni a preniesť ich na riešenie reálnych situácií. Mnohé právnické knihy z renomovaných vydavateľstiev, akými sú C. H. Beck, Wolsters Kluwer, Leges, Linde či Eurokódex, sú základom pre správne chápanie práva a neustále rozvíjanie kvality práce na základe skutočných skúseností advokátov či názorov tých najväčších odborníkov. Zaujímavá je aj oblasť histórie a tradičných práv z antických dôb, ktoré sú základom dnešných noriem umenia dobra a spravodlivosti.

Elita aj pre študentov

Špecializované kníhkupectvo Elita prináša množstvo použiteľných titulov aj pre študentov právnických fakúlt. Viaceré knihy pre právnikov sú nevyhnutné pre odborné vzdelávanie na vysokých školách. Rovnako tak aj právnické jazykové slovníky, ktoré pomáhajú pri štúdiu, ale aj pri riešení konkrétnych právnych situácií v prostredí medzinárodného či európskeho práva.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama