27.09.2018
(Platená inzercia)

Koľkokrát ste sa už ocitli uprostred konfliktu, medzi dvoma mlynskými kameňmi a snažili sa prísť na kĺb veci? Priatelia nás často stavajú do pozície, kedy z nás robia rozhodcu. Ak ste sa niekedy v tejto pozícii ocitli a úspešne spor upokojili, alebo pomohli pri jeho riešení, možno by ste sa mali zamyslieť nad prácou mediátora.

Mediátor je hlavnou postavou pri takzvanom procese mediácie. Mediátor je kvalifikovaný odborník na komunikáciu a riešenie sporov, ktorý sa snaží obidvom stranám pomôcť pri riešení konfliktu, v prospech všetkých zúčastnených. Jeho úlohou je pomôcť vám nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať rovnako ako vám, tak aj vašej protistrane.
Mediátor ma veľmi jedinečnú pozíciu v mediačnom procese. Na rozdiel od ostatných konaní, mediátor má možnosť s obidvoma stranami komunikovať. Kladie otázky tak, aby obidve strany dostal do bodu dohody. Správna komunikácia je tu kľúčom k vyriešeniu sporu a k dosiahnutiu uspokojivého výsledku.

V sieti emócií by mal mediátor vedieť správne vydedukovať sťažnosti, nájsť jadro problému a oddeliť emócie od požiadaviek obidvoch strán a pomôcť im tak pri hľadaní uspokojivého riešenia.

Za mediátorom môžete ísť pri akejkoľvek väčšej nezhode, ktorú nechcete ťahať na súd. Manželské problémy, susedské vzťahy, vzťahy na pracovisku etc. Pracovať ako kvalifikovaný mediátor Bratislava je lukratívna pozícia,a vyžaduje druhý stupeň vysokoškolského vzdelania. Či už právnické alebo neprávnické zameranie, status mediátora má síce blízko k právnickým profesiám, no nepotrebujete na ňu právnické vzdelanie.
Adepti musia prejsť odbornou prípravou, ktorá obsahuje 100 hodín výučby. Je zameraná hlavne na vzdelávanie sa v oblasti interpersonálnej komunikácie, teórie konfliktov a psychologických aspektov riešenia konfliktov, oblasť práva a oblasť pravidiel správania mediátora. Proces prípravy je zakončený skúškou.

A čo ďalej? Máte svoj titul, ste registrovaný v registri mediátorov., zariaďte si kanceláriu a môžete sa pustiť do práce. Pohodlné recepčné kreslá, tlačiareň, stôl. Pripravte sa na to, že táto práca zo sebou prináša veľa stresu a emócií. Mýliť sa a cítiť je ľudské, a rovnako ako vaši klienti aj vy budete mať pravdepodobne miestami problém s tým odosobniť sa od ich problémov.
Vhod vám určite padne aj bezpečnostná IP kamera. Nie všetci vedia oddeliť svoje emócie, budú problémy a prípady, ktoré prejdete ľahko, budú také čo sa budú ťahať mesiace. Mediátorov dnes veľmi často vyhľadávajú práve páry pri rozvode, alebo osoby s finančnými problémami. Každopádne sa nevzdávajte, pomáhať ľudom a robiť svet lepším miestom, je niečo čo vždy stojí za to.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama