26.03.2013
(Platená inzercia)

Ak vás baví a láka podnikať, ale nie ste úplne odhodlaní a hlavne vyštudovaní v tejto oblasti, môžete si nechať poradiť. Najlepšie je azda osloviť známych a kamarátov, ktorí sa v podnikaní vyznajú, no ak chcete ísť do obchodovania naplno, a všetok čas sústrediť práve na rozbiehajúci sa biznis, zaťažovať kamarátov v takejto miere asi bude neúnosné. Najrozumnejšie bude obrátiť sa na odborníkov. Spoločnosť profesionálov vám poradí, usmerní vás a pomôže so všetkými nástrahami a problémami. Založenie sro tak nemusíte robiť sami, ale výhodnejšie pre vás bude vybaviť to cez profesionálnu fir­mu.

Idea, ach tá idea
S dobrým nápadom sa môžete veľmi rýchlo stať „ za vodou“. Ak predstavíte spoločnosti niečo, čo tu ešte nie je a ešte k tomu ju aj presvedčíte, že vašu službu či produkt potrebuje, tak ste vyhrali. Avšak práve myšlienka, ktorá vám zabezpečí pohodlie do konca života je tou zapeklitou záležitosťou. Dnes je svet totiž prepchatý všetkým možný. Potrebným aj nepotrebným. Dobrým aj zlým. Pekným aj škaredým.

V jednoduchosti je krása
Nie je nutné vždy špekulovať a rozmýšľať zložito v niekoľkých rovinách. V jednoduchosti je predsa krása. Napríklad taký vynález zipsu, ktorý začal súperiť s gombíkmi. Dennodenne ho dnes používa každý z nás. Z modernej doby napríklad QR kódy, na základe ktorých zaplatíte účty, poletíte z jednej strany sveta na druhý či sa dostanete na koncert Kiss.

Také jednoduché a pritom tak ťažké
Je to ako hádanka. Niečo, čo každý potrebuje. Ale ešte to neexistuje. Je to jednoduché a prosté, aby tomu každý rozumel.

Vizionári
Je pravda, že nemusí ísť o úplne novú záležitosť. Aj keď platí, že nové zaujme viac ako len pretvorené staré. Je však možnosť vymyslieť niečo na základe existujúcej veci, ale posunúť ju vpred. Napríklad možnosť stiahnuť si noviny na webe.

Možností je neúrekom
Podnikať možno v miliónoch sfér. Od gastronómie – ľudia predsa vždy budú jesť, cez automobilový priemysel – taktiež sa budú prepravovať, až po vzdelávanie – poznanie je predsa kľúčové.

Rovnako ako založenie s.r.o. je aj založenie a.s. zložitý proces, ktorý si vyžaduje kontakt s problematikou, ako aj znalosť príslušných právnych predpisov a legislatívy nevyhnutných pre úspešný zápis do Obchodného registra Slovenskej republiky. Preto, ak sa nevyznáte v ekonomickej a právnej sfére, bude pre vás jednoduchšie a s ohľadom do budúcnosti azda aj efektívnejšie skontaktovať sa s odborníkmi, ktorý vám všetky potrebné úkony pomôžu vybaviť.

Medzi výhody založenia takejto spoločnosti rozhodne patrí virtuálne sídlo. Ak totiž iba rozbiehate svoj biznis a každú mincu v rukách obrátite dvakrát, nakoľko ich niet na zvyš a investíciu treba vždy dobre zvážiť, výhodou je, že nemusíte mať prenajaté vlastné administratívne priestory. Vaša spoločnosť totiž bude mať oficiálne sídlo na niektorej z adries firmy, ktorá vám sprostredkuje založenie vašej spoločnosti. Tým pádom ušetríte náklady na zabezpečenie vlastných priestorov.

Podnikanie hrou
Aby človek dosiahol úspech, musí ho zaručene aj baviť to, čo robí. Preto sa nemusíte venovať niečomu, čomu nerozumiete, ale skúste myšlienku pretransformovať na niečo, čo je vášmu srdcu blízke. Ak sa vyznáte v IT a radi hráte hry, skúste nejakú navrhnúť. Ak ju aj neviete zrealizovať, nezabudnite, že aj nápad sa dá predať.

Experimentom a fantázii sa medze nekladú. Máte radi pečenú hus s lokšami? Skúste namixovať túto chuť a vyrobiť cukríky s takou príchuťou. Či by sa ujali a oplatilo by sa vám to, je už zas vec marketingu a reklamy. Ak však pôjdete do niečoho bezhlavo a pevne si stanovíte cieľ, nevzdávajte sa. Úspešnými sa stali napríklad projekt Sashe alebo firma Quality Unit, ktorá pozostáva z kamarátov z výšky, ktorý na trh priniesli niečo, čo tu doposiaľ nebolo a dnes ich skromná firma robí pre zábavu a vymýšľa rôzne inovácie nie preto, že musí, ale preto, že chce. Šéfovi môžu kolegovia vynadať a deadliny pre nich neexistujú. Na začiatku robili sedem dní v týždni aj šestnásť hodín denne, dnes však päť hodín a efektívne.

Majte oči otvorené, pretože o inšpiráciu môžete zakopnúť kdekoľvek.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama