04.06.2010

Základná starostlivosť o orchidey

Orchidey patria medzi dlhokvitnúce kvetiny, ktoré nás očaria svojou exotickosťou, vôňou a farbami v odtieňoch fialovej, ružovej, červenej, žltej až po bielu.
Poznáme veľmi veľa druhov orchideí, medzi slovenské druhy patria: Cattleya, Cymbidum, Vuylstekeara, Dendrobium, Miltonia, Oncidium.
Aj keď prevláda názor, že orchidey sa pestujú ťažko, opak je pravdou. Stačí len dodržiavať niekoľko zásad a odmenou vám budú prekrásne kvety.

Orchidey polievame 1-krát do týždňa vychladenou prevarenou vodou najvhodnejšie je ráno.
Počas obdobia rastu ich hnojíme 1-krát za 2 týždne tekutým hnojivom na orchidey, vo vegetačnom období ich nehnojíme. Zvyšok vody, ktorý ostane v obale na kvetináč alebo v miske, treba vyliať.

Tieto kvety potrebujú slnečné miesto, nie však priame slnko, a taktiež musíme pre orchideu nájsť zátišie, kde nie je prievan, lebo im neprospieva.

Kedže orchidea je dlho kvitnúca exotická kvetina po odkvitnutí bude určite ešte niekoľkokrát kvitnúť. Stopku po odkvitnutí necháme tak, ak však začne schnúť odstrihneme ju.
Ak orchidey rastú nové lístky a nové vzdušné korene, tak sa jej darí.

orchidea-cena-2600-eur.jpg
Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama