12.10.2010


Zdá sa Vám, že Váš byt či záhrada sú neoriginálne, alebo chcete maximálne zaujať Vašu návštevu? S týmto Vám zaiste pomôže najnovší záhradnícky hit – Sky Planter. Nie, nemusíte svoj monitor otáčať hore nohami. Tento črepník naozaj visí úplne opačne ako sme zvyknutí, a pri tom sa nemusíte báť, že z neho vypadne Vaša obľúbená rastlina. Sky Planter Vám šetrí miesto a vodu, čistí vzduch, zlepšuje zdravie a mení Váš pohľad na prírodu. Štýlový črepník vytvoril Patrick Morris a umožňuje prvý krát sadiť rastliny dole hlavou.


Ako pracuje?

Uzatvárateľný disk a sieťka udržujú rastlinu a substrát na mieste, vďaka čomu ho môžete zavesiť hore nohami. Vnútorná nádržka dodáva koreňom vodu postupne, čo šetrí Váš čas a vodu. Zostaviť Sky Planter je jednoduché, čo dokazuje aj priložené video.

Aké rastliny sadiť?

Sky Planter nie je vhodný pre všetky druhy rastlín, ale väčšine vyhovuje. Bez obáv môžete experimentovať aj s rastlinami, ktoré máte doma. Ak sa vo Vašej domácnosti nachádzajú tieto druhy rastlín, bude sa im v Sky Planteri určite dariť: Jahody, Petržlen, Mäta, Orchidea, Fenykel, Muškáty, Bostonské papradie, Anglický brečtan, Voskovka, Zlatá palma .

Rady na koniec
Pestovanie rastlín v Sky Planteri je takmer také isté ako v obyčajnom črepníku a odlišujú sa len v drobnostiach.

  • -črepník treba zavesiť na miesto s dostatočným prírodným osvetlením. Rastliny sa ťahajú za slnkom, takže črepník môžete pravidelne otáčať.
  • – keďže zásobník dodáva koreňom vodu postupne, stačí rastliny polievať približne raz za dva týždne. No v horúce dni treba vodu dolievať častejšie.
  • -hnojiť rastliny sa dá len tekutým hnojivom. No uistite sa, že hnojivo, ktoré používate, je rozpustné vo vode.
Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 3


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama