22.04.2013

Jarné mesiace sú tu, prvé slnečné lúče hrejú a mi sa začíname venovať záhrade. Ak chcete mať naozaj prvotriednu úrodu, rozhodne by ste nemali zabúdať na kvalitné hnojenie. Práve ono im dodá dostatok potrebných výživ a uchráni ich pred nežiaducimi organizmami, ktoré by ich mohli napadnúť. Hnojenie vyžadujú prakticky všetky rastliny, prispieva k ich lepšiemu rastu a samozrejme aj kvalite. Hnojiť by sme mali radšej na jar ako na jeseň, aby sme pôdu pripravili na nadchádzajúcu sezónu. Pre maximálny účinok používajte organické hnojivá, chemickým sa vyhýbajte, škodia pôde a životnému prostrediu.

Hnojenie pred sadzou

Na jeseň je samozrejmosťou zoranie pôdy. V zime sa o všetko postará počasie. Vďaka premrznutiu sa zemina zbaví škodcov aj burín, zároveň načerpá dostatočné množstvo vody. Na jar ju stačí povrchovo okopať a pridať hnojivo pred sadzbou. A práve tu je potrebné rozhodnúť sa pre to správne. Organické hnojivo na rozdiel od chemického dodáva pôde potrebné živiny na jej oživenie. Pravidelným používaním chemického hnojiva pôda stráca podporné látky a vitamíny pre rast rastlín, a kvetov. Vďaka nespočetným skúsenostiam a vynikajúcim výsledkom sa medzi špičky v tomto obore zaradilo ovčie hnojivo FLOVIUM.

Hnojenie kvetov aj rastlín

Najideálnejšie mať doma hnojivo na všetko. Správne dávkovanie ovčieho hnojiva, dodá dostatok živín nie len rastlinám na záhrade. Ale aj izbovým kvetom, či vašej pýche v črepníkoch na terase. Hnojivo FLOVIUM, sa radí medzi univerzálne prípravky. Vďaka jeho výrazným účinkom na kvalitu pôdy, mení celú jej štruktúru a robí z nej dokonalý podklad pre správny rast všetkým druhov rastlín a zeleniny. Bez zápachu, zbavené všetkých nečistôt, zárodkov a burín. V minulosti neboli žiadne chemické prípravky na podporu rastu a dodanie potrebných živín. Používali sa len čisto prírodné organické hnojivá a práve vďaka nim bola úroda veľká. Dnes sa k nim ľudia vracajú. Každý skúsený záhradkár vie, aká je ta správna voľba pre bohatú a kvalitnú úrodu.

Starostlivosť a zber úrody

Dostatočné zalievanie, prísun hnojiva a okopávanie zaručí úrodu, na ktorú budete právom pyšný. September nemajú radi školáci, záhradkári ho priam milujú. Práve vtedy budete zbierať úrodu. V zeleninovej záhradke zbierate síce plody priebežne, ale práve v septembri dochádza k vrcholu. K vrcholu zberu a k príprave pôdy na prezimovanie.V tom­to období však dochádza k napadaniu plesňami paradajok, či uhoriek. Vtedy je najlepšie pozbierať všetky plody a ukončiť sezónu. Pôdu riadne porýľovať, dodať jej potrebné živiny organickým ovčím hnojivom a pripraviť na zimu.
Na jeseň však aj sadíte. Cesnak je zeleninou, ktorej sa venujeme v tomto období. Skúste ho nasadiť do pripravenej pôdy po uhorkách, alebo hlúbovej zelenine. Pridať organické hnojivo a o rok vás obdarí bohatou úrodou. Naopak zabudnite na pôdu po zemiakoch, paradajkách a cibuli. Rozhodne by ste neboli s plodmi cesnaku o rok spokojný.

Zaujímavé video k téme: http://www.youtube.com/watch?…

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama