26.02.2018
(Platená inzercia)

Sladké zemiaky, alebo bataty, sú v poslednej dobe trendom, ktorý kráča ruka v ruke s avokádom. Sladké zemiaky, pýtate sa, čo s tým robiť? Nuž táto zelenina má v sebe viac než by ste si mysleli!

Sladké zemiaky pochádzajú z Ameriky. V južnej Amerike, ich korene siahajú až 8000 rokov pred Kristom. Môžeme ich zaradiť k super-zelenine, lebo sú zdrojom veľkého množstva vitamínov a živín. Obsahujú vitamín A (vo forme betakaroténu). Sú tiež veľmi dobrým zdrojom vitamínu C, mangánu, medi, kyseliny pantoténovej a vitamínu B6. Okrem toho sú dobrým zdrojom draslíka, vlákniny, niacínu, vitamínu B1, vitamínu B2 a fosforu.

Ak by ste sa teda rozhodli pre domáce pestovanie batatov, mali by ste vedieť, že táto zelenina potrebuje veľa slnka a tepla. Vysádzajte až okolo mája – júna kedy je už pôda dostatočne ohriata, lebo táto zelenina sa so zimou nemá rada. Pre tých čo neviedia čo s nimi, hranolky zo sladkých zemiakov sú dobrota, ktorú v svojom živote potrebujete! Rovnako sú dobré pečené s trochou olivového oleja a viete z nich spraviť chutné placky. Vďaka ich výraznej chuti ich nemusíte dochucovať a soliť, ako klasické zemiaky.

Pestovanie vlastnej zeleniny znie super, nie? Nemusíte pestovať len bataty, mrkvičku, petržlen, reďkovku, z každého rožka troška. Letná grilovačka znie oveľa lepšie, keď na záhrade vypestujete vlastnú zeleninu. Očistite teda gril, kúpte nové vankúše na stoličky, zopár svietnikov v Ikei, dajte záhradnému domčeku nový image. Ak ste vždy snívali o chalúpke ako z rozprávky, vonkajší zrubový obklad vie váš domček premeniť na čarovné miesto.

Údržba záhrady sa môže zdať náročná, no keď viete ako na to, zvládnete to ľavou zadnou. Ak chcete pekný anglický trávnik, určite si zaobstarajte záhradné ostrekovače. Vďaka automatickým časovačom – vodným hodinkám – viete nastaviť polievanie trávnika a kvetov v rovnakom čase. Na trávnik viete zohnať hnojivo ktorým posypete trávnik raz do týždňa a bude sa rozpúšťať postupne.

Nezabúdajte sa však chrániť proti škodcom. Nie len hmyz, ale aj vtáky vedia narobiť veľkú škodu. Poobzerajte sa teda po strašiakoch, na strechy, zábradlia a ploty je tu efektívna ochrana proti lastovičkám, na odplašenie líšky či kuny je dobré svetlo na pohybový senzor.

Na záhradu sa veľa ľudí pozerá len ako na povinnosť. Nočná mora v podobe nepokosenej trávy, nepohrabaného lístia. No prečo by ste si na záhradke nemohli oddýchnuť, zrelaxovať? Záhradkárčenie je príjemná aktivita, vypnite sa od telefónu, Instagram a Facebook vám nikam neujdú. Dajte vašej záhrade šancu!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama