19.04.2018
(Platená inzercia)

V spálni trávime zhruba tretinu nášho života, napriek tomu túto miestnosť nie vždy vieme adekvátne doceniť. Pripravili sme pre vás krátky článok, v ktorom sa venujeme niektorým zaujímavým spálňovým faktom. Ak sa chystáte na redizajn vašej spálne, veríme, že práve tu naberiete inšpiráciu a nové podnety, ktoré vám pri prestavbe pomôžu.

V spálni už len nespávame, ale aj…

Spálňa je ešte stále považovaná za jedno z najkomfortnejších miesto v domácnosti. Jej úloha sa ale postupom času trošku mení. Nie je to už len svätyňa určená oddychu a relaxu, čoraz viac sa totiž stáva strediskom mnohých aktivít. Viac ako 50% ľudí si v spálni číta, prípadne pozerá televíziu alebo film, ďalších 30–40% tu surfuje na internete, baví sa so svojím smartfónom alebo počúva hudbu. Okrem spánku sú to najčastejšie aktivity, ktorým sa v spálni venujeme.

Čo je a bude trendy?

Trh so súčasným nábytkom do spální definuje najmä konzervatívny dizajn a moderné čisté línie. Výraznejšie rukoväte mu dodávajú hĺbku a charakter a všetko dohromady skvele ladí s výraznými vysokými zrkadlami, ku ktorými sa pridávajú aj postele z masívu. Moderný dizajn spálne býva vizuálne tichý, ladený podľa hesla „menej je viac“.

Spálňa ako domáci wellness priestor – pomôžu farby aj menej času pred obrazovkou
Samostatný trend predstavuje domáci wellness, spočívajúce v dômyselnom interiérovom riešení. Zo spálne sa dá vytvoriť upokojujúci priestor napríklad aj správnou kombináciou vhodných farieb a materiálov. My odporúčame utišujúce odtiene fialovej a šedej, na dotyk príjemné textílie a vône, ktoré podporujú spánok (skvelá je levanduľa). Ak chcete zefektívniť proces dobíjania bateriek, mali by ste minimalizovať čas pred obrazovkami a aspoň 10–15 minút denne sa venovať tichému rozjímaniu, dychovým cvičeniam a meditácii.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama