13.06.2019
(Platená inzercia)

Prioritou pri výbere vstupných dverí je ich bezpečnosť a protipožiarna odolnosť. Čo ďalšie by vás malo zaujímať?

Bezpečnostné parametre dverí sa stále zlepšujú a vynovujú, preto môže byť náročnejšie sa v nich vyznať. Ukážeme vám, na čo sa pri ich výbere zamerať v štyroch jednoduchých krokoch. Kedy sa zamýšľame nad kúpou dverí? Nové vchodové dvere si kupujeme v troch situáciách: pri stavbe, pri rekonštrukcii alebo po nepríjemnej skúsenosti so zlodejmi. Od toho sa odvíjajú aj požiadavky na ne. Vybrať si môžete z štyroch materiálových alternatív – plastové, hliníkové, drevené a bezpečnostné dvere. Práve posledné uvedené patria medzi špicu na trhu a dokážu spoľahlivo zabezpečiť váš dom.

Vchodové dvere musia izolovať hluk

Vstupné dvere oddeľujú vonkajší priestor od interiéru, fungujú ako pomyselná hranica poskytujúca súkromie. Preto je čím ďalej viac oceňovaná aj hluková odolnosť dverí. Schopnosť dverí izolovať hluk ukazuje koeficient vzduchovej nepriezvučnosti. Protihlukové dvere dokážu stlmiť priechod zvuku, poraďte sa s odborníkom o možnostiach, ktorých je viacero.

Nepodceňujte ani dizajn vchodových dverí

Tým, že vstupné dvere budú vítať nielen vás, ale aj vašich hostí, dôležitý je aj ich dizajn. Sú akousi vizitkou bytu, v neposlednom rade je okrem ich praktických funkcií dôležitý aj ich vzhľad. Z ponuky ekoprofil.sk si vyberie naozaj každý – milovníci elegancie, futurizmu, nadčasových línií i klasiky. Pozrite si jednotlivé typy dverí a nájdite dekor a prevedenie podľa svojich preferencií – je z čoho vyberať!

Ak si vyberiete bezpečnostné dvere, protipožiarne vlastnosti sú nutnosť

Moderné vstupné dvere majú jednu zásadnú vlastnosť: sú protipožiarne. Architekti a projektanti musia požiadavky na protipožiarnu ochranu rešpektovať hlavne pri novostavbách. Protipožiarne vstupné dvere majú za cieľ udržať požiar na jednom mieste, aby sa nerozšíril do ďalších častí bytu alebo bytového domu. Protipožiarne dvere sú v triedach a väčšinou ohňu odolajú 30 až 45 minút, čo je dostatočná doba pre bezpečné opustenie domu alebo bytu. Niektoré dvere spĺňajú tiež požiadavky na dymotesnosť. U nás nájdete certifikované dvere tej najvyššej kvality, ktoré spĺňajú tie najvyššie nároky na bezpečnosť.

Vyberte si bezpečnostné dvere podľa tried

Ďalším kľúčovým parametrom vstupných dverí je bezpečnosť. Dvere sú zaradené do takzvaných bezpečnostných tried. Už dvere v triede RC 2 majú vyššiu odolnosť proti vlámaniu. Ešte vyšším bezpečnostným štandardom zodpovedajú bezpečnostné triedy 3 a 4, vstupné dvere v týchto triedach sú aj podmienkou väčšiny poisťovní. Vchodové bezpečnostné dvere by vždy mali spĺňať normy stupňa, v ktorom sú zaradené – musia byť odolné proti rôznym pokusom o vlámanie, či už je to odvŕtanie alebo samotné vylomenie.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama