18.03.2020
(Platená inzercia)

Obývacia izba je miesto pre nerušený relax, rodinné oslavy aj radostné návštevy priateľov. Preto ju treba zariadiť multifunkčne. Viete, ako vybrať nábytok, ktorý naplní vaše očakávania na jeho funkčnosť aj estetickú stránku?

Zvoľte vhodný štýl

Pri každom veľkom projekte je dôležitý správny začiatok. Nie je tomu inak ani pri výbere nábytku do obývacej izby. Ako prvé si zvoľte štýl zariadenia. Na výber ich máte viacero. Moderný štýl s jeho čistými líniami a jednoduchou eleganciou. Škandinávsky štýl zameraný na prírodné materiály a vytváranie tepla domova. Industriálny štýl s využitím zaujímavých dizajnových prvkov, akými sú odkrytá tehlová stena či výrazné kúsky nábytku z dreva a kovu.
Vintage alebo vidiecky štýl bude vyhovovať všetkým, ktorí majú radi romantiku dedinského života. A rustikálny tým, ktorí obľubujú dokonalosť tvarov a detailov výzdoby nábytku. Môžete si vybrať aj niektorý z ďalších štýlov. Dôležité je, aby bol jednotný so štýlom zariadenia celej domácnosti.

Vyberte základné kúsky

Druhým krokom je výber základných kúskov nábytku. V obývacej izbe by nemala chýbať sedacia súprava, konferenčný stolík a obývačková zostava. V tomto kroku myslite na estetiku aj funkčnosť. Jednotlivé kúsky by mali svojou veľkosťou zodpovedať rozmerom vašej obývacej izby. Zvoľte ich tak, aby ste zachovali vzdušnosť priestoru. Čo sa farebnosti týka, základné kúsky by sa mali niesť v menej výrazných odtieňoch. Dôležitý je tiež súlad materiálov.Pri výbere vám pomôže vyhľadávač nábytku.

Ako vybrať sedačku

Sedacia súprava je dominantou celého priestoru. Pri jej výbere vezmite okrem rozmerov miestnosti do úvahy aj počet členov vašej domácnosti. Ak máte často návštevy, myslite na miesto na sedenie navyše. Sedacie súpravy si môžete zakúpiť v rôznych tvaroch. Do menšej izby najlepšie zapasuje lineárna sedačka. Vo väčšom priestore krásne vynikne sedačka v tvare L alebo U. Sedačka je kúsok, ktorý je vystavený zvýšenej záťaži. Pri kúpe je preto dôležitá kvalita a dlhá životnosť materiálov.

Vyberáme doplnky

Ak máte obývaciu izbu väčších rozmerov, ako prvé vyberte doplnkový nábytok. Napríklad dizajnovú barovú skrinku alebo praktické servírovacie stolíky. Oceníte ich nielen v prípade väčšej návštevy ale aj pri príjemnom leňošení pri knihe či dobrom filme. V obývacej izbe by nemala chýbať ani zeleň. Vhodné je umiestnenie jednej výraznej rastliny do rohu miestnosti. Ak máte radi izbové rastliny, môžete im venovať aj celú policovú zostavu.

Doplnky dotvárajú celkový ráz miestnosti. Ich úlohou je nielen oživiť jej dizajn. Farebné vankúše na sedačke vytvoria pocit domova. Zväčšené fotografie alebo obrazy na stene vdýchnu obývačke atmosféru jedinečnosti. A svietnik so sviečkou na stole priam vyzýva k tomu, aby ste si pripravili teplý nápoj a v pokoji relaxovali.

Nezabudnite na dostatok svetla

Nie v každej miestnosti je dostatok svetla. Ak aj vy zápasíte s týmto problémom, jednoduchými úpravami môžete celý priestor presvetliť. Základom je vybrať nábytok v bledších farbách. Závesy a záclony na oknách by mali byť z ľahkých a vzdušných materiálov v jemných odtieňoch. Veľa spraví vhodne umiestnené zrkadlo. Vyberte preň miesto, kde bude odrážať prichádzajúci jas z vonkajšieho prostredia.V tmav­šej miestnosti je dôležitý aj výber svietidiel. Okrem hlavného svietidla vyberte niekoľko doplnkových.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama