31.05.2019
(Platená inzercia)

Posuvné dvere sú jednou z variant dverí, ktoré sa už roky tešia veľkej obľube. Taktiež v moderných priestoroch sa využívajú naozaj často, nakoľko majú oproti klasickým dverám niekoľko výhod. Aké výhody majú posuvné dvere a v akých prípadoch sa oplatí ich kúpa?

Výhody posuvných dverí

Chcete niečím ozvláštniť svoj domov a zároveň ho zmodernizovať? Správnou voľbou by mohli byť práve posuvné dvere. Nielenže výborne vyzerajú, ale takisto Vám ušetria množstvo priestoru. Tiež pomáhajú vybudovať bezbariérový priestor a potešia aj rodiny s deťmi. Výhod majú proste mnoho.

Úspora priestoru

Asi najväčšou výhodou posuvných dverí je ich priestorová úspora. Vďaka tomu, že sa posuvné dvere posúvajú po stene alebo sa zasúvajú do stavebného puzdra, neotvárajú sa do miestnosti a šetria tak priestor. Bez problémov tak vedia ušetriť až dva metre štvorcové, čo je praktické najmä v malých bytoch.

Posuvné dvere do steny či puzdra umožňujú využitie stien v ich tesnej blízkosti. U posuvných dverí na stenu treba počítať s miestom na stene kam ich chceme posúvať. Hodia sa teda tam, kde stena nebude obstavaná nábytkom.

Sú tiché

Oproti klasickým otočným dverám sa posúvajú ľahkým zatiahnutím za úchyt, čo hravo zvládnu aj deti či hendikepovaní ľudia. Vo Vašom dome alebo byte tak nielen ušetríte priestor, ktorý môžete následne využiť, ale navyše je samotný pohyb dverí veľmi tichý.
A pokiaľ si zvolíte kvalitného dodávateľa, budú po koľajnici kĺzať skutočne tíško a bez námahy.
Inštalácia
Ďalšou výhodou posuvných dverí je, že ich inštalácia je jednoduchá a netreba na ňu žiadne zložité stavebné úpravy. Tak či onak je však, samozrejme, vhodné vykonávať samotnú montáž cez osvedčenú firmu a nie svojpomocne. Dôležité je to nielen kvôli záruke, ale aj pre správnu funkčnosť dverí a napríklad aj ich vzhľad.

Vzhľad

Posuvné dvere pôsobia v interiéri naozaj elegantne a moderne. Jednoducho majú akési kúzlo. Keď ich otvoríte, miestnosť pôsobí väčšie. Pokiaľ zvolíte presklenú alebo celosklenenú variantu, priestor bude vzdušný aj po ich zatvorení. Celosklenené posuvné dvere sú najmä v poslednej dobe veľmi obľúbené a to ako aj z číreho, tak aj z matného skla, prípadne zo skla s rôznymi pieskovanými motívmi.

Ďalšie výhody

Povedali sme si o tých najdôležitejších výhodách posuvných dverí. Je ich však viac. Okrem iného Vám posuvné dvere umožňujú variabilne si meniť dispozície priestoru. Skvelé môžu byť aj vo veľkých priestoroch, kde budú v prípade potreby oddeľovať určitú časť, napríklad obývačku od jedálne či chodbu od obytnej časti domu. Hodia sa nielen do súkromných bytov, ale aj do obchodných priestorov.

Na výber máte z množstva materiálov a širokej ponuky povrchových úprav, pričom väčšina modelov interiérových dverí sa vyrába aj v posuvnej variante. Napríklad presklené alebo celosklenené dvere odporúčame, ak riešite úsporu miesta a do interiéru potrebujete dostať viac svetla. Sklo možno kaliť, a tým zaistiť jeho bezpečnosť a zvýšenú odolnosť proti rozbitiu.

Viac o výhodách posuvných dverí sa môžete dozvedieť napríklad aj v zahraničných článkoch.

Nevýhody posuvných dverí

Nevýhod posuvných dverí je minimum. Klasické dvere nahradia takmer vo všetkom. Nevýhodou je len to, že pri lacnejších variantoch sa Vám môže stať, že dvere sa nebudú posúvať ľahko alebo budú hlučné.

Záver

Posuvné dvere sú elegantným riešením do každého interiéru. Najväčšej obľube sa tešia pri riešení menších bytových interiéroch, nakoľko šetria miesto. Počiatočné náklady sú o niečo vyššie a ich realizácia je mierne náročnejšia, no výhody prevyšujú nevýhody vo všetkých prípadoch. Rozhodnutie, či dáte prednosť posuvným dverám, je čisto na osobných preferenciách.

Prejsť z jednej miestnosti do druhej musíte aj niekoľkokrát za deň. Nepodceňujte preto výber interiérových dverí, aby Vám slúžili a robili radosť dlhé roky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama