01.09.2010

Ako navrhnúť dokonale funkčný odkladací priestor a zároveň získať estetický doplnok pre Váš interiér? Ideálnym riešením sú vstavané skrine, ktoré ponúkajú nespočetne veľa možností vonkajšej podoby a vnútorného rozloženia. Pozrime si naše tipy, na ktoré by sme pri plánovaní šatníka či skrine nemali určite zabúdať.

skrina.jpg

Hĺbka vstavanej skrine

Celková hĺbka vstavanej skrine pozostáva z priestoru potrebného na pohyb dverí a samotnej vnútornej hĺbky(úložného priestoru). Priestor potrebný na pohyb posuvných dverí je určený šírkou vodiacich dverových líšt (obvykle 10cm). Za najpraktickejšiu sa považuje vstavaná skriňa s hĺbkou 65 cm. Tá zaručuje bezproblémové používanie bežných vešiakových ramienok a uloženie aj rozmerovo väčších predmetov . Naozaj opodstatneným je odporúčanie vyhnúť sa hĺbke vnútornej časti menšej ako 40 cm. Skladovanie predmetov akéhokoľvek druhu je v takto plytkej vstavanej skrini naozaj náročné.

Správne zvolená šírka dverí

Šírka dverí je závislá od rozloženia vnútornej časti. Pri plánovaní vstavanej skrine sa snažte vyhnúť príliš širokým dverám, ktoré sa vďaka veľkej výplni stávajú priveľmi ťažkými. Následkom toho sa ložiská mechanizmu posuvných dverí stávajú viac namáhanými a znižuje sa ich životnosť. Príliš úzke dvere zase zhoršujú prístup k úložnému priestoru.

Čítaj viac na: Vstavané skrine a šatníky

Ďalej v tejto kategórii: Poschodové postele pre deti

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama