30.01.2017
(Platená inzercia)

Bytový textil dokáže váš domov ozvláštniť, spríjemniť, no môže celkový dojem aj zničiť. Ako nájsť ten správny? Máme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Zamerajte sa na celok

Nenakupujte bytový textil podľa toho, ako sa vám konkrétny kúsok páči v obchode. Pri výbere musíte vždy myslieť na to, že ide o súčasť celého interiéru, ktorý musí byť v harmónii. Zamyslite sa najmä nad tým, aká farba prevláda v danom priestore, aké máte osvetlenie či nábytok. Všetko dokopy by malo ladiť.

Materiál je dôležitý

Pri nákupe je dôležité zamerať sa aj na materiál, z ktorého je daný bytový textil vyrobený. To môžete vidieť na príklade – posteľná plachta a obliečky. Hoci sa používajú v podstate na to isté, nemusia byť vyrobené z rovnakého materiálu. Plachta by mala byť zo savého materiálu, keďže telu pomáha zbaviť sa nadbytočných tekutín, teda potu. V prípade posteľných obliečok by malo ísť rozhodne o vzdušné materiály, ktoré pomáhajú odparovať pot, ale zároveň by mali byť príjemné na dotyk. Plachty by tiež mali byť jednofarebné, zatiaľ čo pri výbere farieb obliečok sa môžete vyšantiť dosýta.

Bytový textil vyberajte s citom

Ak chcete, aby bytový textil dokázal v miestnosti priam zázraky, niekedy stačí len rozumne skombinovať vlastný štýl, dostupné materiály a cit pre detail. Ak si nie ste istí svojimi návrhmi, pokojne sa obráťte na profesionálov, ktorí to už majú v oku a navyše sa vyznajú v novinkách, trendoch či nesmrteľných a nadčasových kombináciách a pomôžu vám vybrať ten správny bytový textil. Bratislava je ich plná, stačí len pohľadať! Ponúknu vám rôzne možnosti, z ktorých si vyberiete práve tú, ktorá vám sedí najviac. Nemusíte ísť do uletených kombinácií, pri ktorých sa necítite dobre. Často dokáže interiér oživiť a rozžiariť aj vkusne vyberaná klasika.

Foto: Bigstockphoto

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama