19.12.2019
(Platená inzercia)

Nábytok, estetické doplnky, dekorácie a bytový textil — to všetko sú významné prvky, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru v domácnosti. V nasledujúcom článku si povieme o niektorých z nich. Pozrieme sa pri tom do detskej izby a do obývačky.

Pre atmosféru v detskej izbe

Detská izba je jedinečným miestom, kde sa vaše deti hrajú, pripravujú do školy aj odpočívajú. Pri jej zariaďovaní myslite na vytvorenie troch hlavných zón:

1. Zóna na hranie
Zónu na hranie netvoria len hračky. Dôležitý je dostatok priestoru, v ktorom sa dieťa môže bezpečne pohybovať. Jeho súčasťou môžu byť farebné boxy na kolieskach, detský stan, malá dielňa alebo kuchynka. Pri vytváraní tejto zóny nemusíte všetko zariadenie kupovať. Ak popustíte uzdu vašej tvorivosti, iste pre vás nebude problém vyrobiť napríklad domček z kartónu.
Väčšie deti radi premenia kútik na hranie na miesto stretnutia s kamarátmi. Na pohodlné sedenie im môžete dokúpiť pohovku, tulivak alebo závesné kreslo.

2. Zóna na prácu a učenie
Aj keď sa najmenšie deti ešte nepotrebujú pripravovať do školy, môžete im kúpiť detský stôl a stoličky. Na stolíku si budú kresliť, hrať sa s plastelínou alebo ho premenia na miesto posedenia pre bábiky.

Väčším deťom vyberte písací stôl a kancelársku stoličku. Pre študentov, ktorí pri učení trávia viac času, je vhodné kúpiť kvalitné kancelárske stoličky s ergonomickým tvarovaním a možnosťou polohovania. Takéto stoličky poskytujú aj pri dlhom sedení dostatočnú oporu chrbtici a podporujú dostatočnú cirkuláciu krvi v končatinách.

3. Zóna na oddych
Hlavným prvkom v zóne na oddych je posteľ. Ak vám to priestor dovoľuje, môžete k nej dokúpiť nočný stolík. Vhodným doplnkom je detská nočná lampa. Pre dokonalosť atmosféry vyberte vzorované detské obliečky. Vyberajte detské obliečky z kvalitných materiálov. Najvhodnejšími materiálmi sú bavlna a ľan.

Tipy do obývacej izby
Atmosféra v obývačke by mala navodzovať pocit pohody a relaxu. Preto by mala byť dostatočne vzdušná. Na začiatok vyberte nábytok. Pre menšie priestory vyberajte nábytok v bledších farbách, ktoré miestnosť opticky zväčšia. Hlavným kusom nábytku bude sedačka. Pri jej výbere stavte okrem lákavého dizajnu na kvalitu materiálu konštrukcie aj poťahu. Ak máte radi netradičný vzhľad, vyberte si variabilné modulárne sedačky. Modulárne sedačky si môžete zostaviť presne podľa vašich predstáv spojením rôznych tvarov kresiel a pufov.

Pre prepojenie interiéru
V obývacej izbe prepojenej s kuchyňou, môžete pre zjednotenie celého priestoru použiť rovnaké materiály čalúnenia na sedačku aj jedálenské stoličky. Na výber máte niekoľko materiálov čalúnenia: kožu,ekokožu, textílie alebo koženkuv rôznych farbách. Farebná koženka metráž je výbornou voľbou aj vtedy, ak potrebujete prečalúniť starú sedačku.

K sedačke vyberte obývaciu zostavu. Ak vám to veľkosť miestnosti dovolí, postupne pridajte aj ďalšie kusy nábytku. V obývačke veľmi pekne pôsobí barová skrinka a policové zostavy na knihy. Nezabudnite na konferenčný stolík. Ak mávate často hostí, výborným doplnkom sú servírovacie stolíky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama