10.09.2019
(Platená inzercia)

Pekné a príjemné bývanie je vytvorené súhrou mnohých prvkov. Pri zariaďovaní jepreto potrebné dosiahnuť súlad jednotlivých kusov nábytku, doplnkov a dekorácií. Dôležitý je tiež výber kvalitného tienenia. Niekoľko tipov pre váš domov nájdete aj v našom článku.

Zladenie jednotlivých prvkov

Hlavnými prvkami v obývacej izbe sú sedacia súprava, konferenčný stolík a nábytková zostava. Základné kusy doplníte vhodnými dizajnovými kúskami a dekoráciami. V obývacej izbe by nemal chýbať obraz alebo iné dekorácie na stenu. Modernými prvkami sú dizajnové zrkadlá či kompozícia zarámovaných fotografií. Pri zariaďovaní nezabudnite na zeleň a textílie. Na podlahu vyberte kusový koberec. Textilné doplnky veľmi pekne dotvoria a zútulnia aj miesto na sedenie.

Vyberáme sedačku

Sedačku vyberajte podľa viacerých kritérií. Dôležitá je veľkosť a tvar miestnosti. Podľa toho si vyberiete tvar sedačky. Do menšieho priestoru sa hodí lineárna sedačka. Do väčšieho alebo do obývačky prepojenej s kuchyňou sú vhodnejšie modely v tvare L a U. Pri výbere sedacej súpravy hľadajte kvalitu. Lacný nábytok z dovozu nemusí byť vždy tou správnou voľbou. Ak chcete kúpiť nábytok s dlhou životnosťou, odporúčame vám vyberať kvalitné slovenské sedačky. U dodávateľa sa vopred informujte o kvalite používaných materiálov konštrukcie ako aj poťahu sedačky.

Rolety

Príjemnú klímu a požadované svetelné podmienky vám v miestnosti vytvoria kvalitné rolety. Oceníte ich tak v lete ako aj v zime. Do jednotlivých miestností máte na výber z viacerých druhov roliet. Moderný spôsob tienenia predstavujú napríklad plissé rolety. Sú vyrobené z kvalitných textílií a rolujú sa do tvaru, ktorý pripomína harmoniku. Sú vhodné pre každého, kto oceňuje estetiku zatienenia.
Nemenej kvalitné tienenie poskytujú bambusové rolety. Sú vyrobené z efektnej drevenej tkaniny. Výbore vyniknú aj v luxusnejšie zariadenom interiéri. Na trhu samozrejme nájdete aj textilné rolety v mnohých dizajnoch s motorickým aj mechanickým ovládaním a rolety pre strešné okná.

Kvety dotvárajú atmosféru

Zeleň upokojuje a vplýva priaznivo na naše zmysly. Pri zariaďovaní interiéru by ste preto nemali vynechať tento dôležitý prvok. A to zvlášť v obývacej izbe, do ktorej sa hodia výrazné črepníkové rastliny. A nie len to. Aj rezané kvety robia radosť. Pri príležitosti sviatku vašich blízkych preto nezabudnite na kyticu kvetov či efektne pôsobiaci flower box.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama