15.10.2019
(Platená inzercia)

Spálňa je miesto, kde potrebujeme načerpať nové sily. Mala by byť preto zariadená tak, aby ste sa v nej cítili príjemne. Jednotlivé kusy nábytku, ich rozmiestnenie aj farebnosť by vás mali navodiť do odľahčenej relaxačnej nálady. Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ako tento cieľ dosiahnuť.

Základné rozmiestnenie nábytku
Pred tým, ako začnete vyberať jednotlivé kusy nábytku, sa zamyslite nad jeho rozmiestnením. Platí pritom dôležité pravidlo — spálňa by nemala pôsobiť stiesňujúcim dojmom. Dôležité je ponechať v miestnosti dostatok priestoru. Spálňa tak bude pôsobiť vzdušne a uvoľňujúco.
Ak vám to pri plánovaní pomôže, rozmiestnenie nábytku si nakreslite. Dodržiavajte pri tom reálne rozmery jednotlivých kúskov aj samotnej miestnosti. Ako prvé si naplánujte, kde bude stáť posteľ. Pre zachovanie vzdušnosti priestoru nechajte veľa postele minimálne 50 – 60 cm, aby ste k nej mali jednoduchý prístup. V tomto kroku vopred myslite aj na to, kam postavíte nočné stolíky. Ďalšie kusy nábytku dokresľujte postupne podľa toho, akú má pre vás prioritu ich umiestnenie v spálni.
**
Ako vybrať nábytok do spálne**
Pri výbere jednotlivých kúskov hľadajte kvalitu. Nábytok do spálne by mal byť vyrobený z masívu alebo kovu. Ak vám to peňaženka nedovolí, hľadajte nábytok do spálne z kvalitnej drevotriesky. Tento fakt sa týka najmä postele. Okrem kvality samotnej konštrukcie myslite aj na kvalitu matraca. Ten je pre výdatný spánok rovnako dôležitý. Na výber pri tom máte z viacerých modelov postelí. Môžete si kúpiť posteľ s dreveným alebo kovovým rámom, čalúnenú posteľ alebo pohodlnú posteľ boxspring. Nočné stolíky sa dajú kúpiť v komplete s posteľou alebo ich vyberiete samostatne. Tento kúsok nábytku nevynechajte. Okrem funkčnosti prinesie do celého vzhľadu spálne aj estetický prvok.

Vhodným prvkom zariadeniav spálni je aj šatníková skriňa, ktorá poskytne dostatok miesta na odkladanie. Pre šetrenie s priestorom hľadajte modely s posuvnými dverami. Vybraný nábytok do spálne doplníte komodou alebo vešiakom na oblečenie. V spálni veľmi pekne pôsobí aj kútik na čítanie. Pre dotvorenie oddychovej atmosféry tak postačí jedno či dve kreslá a lampa na čítanie.

Farby v spálni

Aby spolu jednotlivé kusy nábytku navzájom ladili, vopred si vyberte vhodnú farebnú kombináciu. Mala by samozrejme ladiť s farbou podlahy a dverí. Ak sa chcete pri výbere farieb do spálne inšpirovať modernými trendami, na výber máte z niekoľkých možností.

Milovníci elegancie s luxusu môžu siahnuť po čiernej. S touto farbou však opatrne. Ak to s ňou preženiete, celá spálňa by mohla pôsobiť ponuro. Správnym množstvom a kombináciou s bielou či prírodnou farbou masívu však naopak získa na kráse.

Modernými farbami na zariadenie do spálne sú tiež prírodné odtiene. A to najmä šedá, piesková a zelená. Ak sa rozhodnete pre jednu týchto farieb alebo ich kombinácie s inými odtieňmi, spálňa bude pôsobiť na vaše zmysly upokojujúco.

Stálicou, ktorá odoláva tlaku módy, je biela. Biela spálňa pôsobí opticky väčším dojmom. Je preto vhodnou voľbou do menšej miestnosti. Nemusíte sa pritom obávať toho, že bude na pohľad fádna či príliš sterilná. Vhodnými doplnkovými farbami, ako sú modrá, zelená, žltá či šedá, dodáte celej miestnosti ten správny akcent.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama