18.12.2019
(Platená inzercia)

Situácia, keď musíte vymeniť batériu, môže nastať z niekoľkých dôvodov. Ten prvý a zároveň najčastejší je spojený so životnosťou batérie – jednoducho, keď doslúži. Druhý dôvod môže byť fakt, že sa vám vodovodná batéria nehodí do kúpeľne alebo len túžite po novšej a modernejšej. Výmena batérie nie je fyzika a zvládne ju každý aspoň trochu manuálne zručný človek.

Starú vodovodnú batériu nevyhadzujte

Aj keď vám to môže pripadať ako hlúposť, nebojte sa. Stará batéria sa vám môže ešte hodiť. Napríklad pri výbere novej. Vodovodná batéria by mala presne pasovať na vodovodné rúrky a umývadlo alebo drez. Preto si zapíšte parametre starej batérie alebo si ju so sebou vezmite na nákup.

Akú batériu vybrať?

Na trhu sa to vodovodnými batériami len hemží. Primárne hľadajte také, ktoré sú úsporné a majú dlhú životnosť. Dizajn a vyhotovenie riešte až sekundárne. Medzi najúspornejšie typy patria termostatické batérie alebo aj pákové batérie. Tie môžu znížiť spotrebu vody až o 60 %.

Bezpečnosť predovšetkým

Než sa pustíte do práce, nezabudnite na najdôležitejšiu vec – uzavrieť prívod vody. Potom odpustite zbytok vody z rúriek. Aj keď sa uzavretie prívodu vody môže zdať ako malichernosť, ľudia v strese zabúdajú aj na základné veci.

Potrebné vybavenie

Bez náradia sa nezaobídete. Najlepšie vám pri výmene poslúži plochý kľúč alebo „francuzák”, teda univerzálny kľúč. Hodiť sa vám bude aj vedro, handra a v prípade, že meníte kuchynskú nástennú batériu, budete potrebovať aj kúdeľ alebo teflónovú pásku ako tesnenie.

Náš tip: Na čo si dať pozor
● Matice pred skrutkovaním obmotajte handrou, pri skrutkovaní ich môžete poškriabať, čo by pokazilo celkový dojem.
● Pri zapájaní hadičiek s prívodom teplej a studenej vody si nepomýľte strany. S tým vám pomôže označenie pomocou farieb – modrej a červenej.

Kde nakúpiť najlepšie

Premýšľate, kde nakúpiť novú vodovodnú batériu? Slovenský e-shop Sanitino.sk je predajcom sanitárneho vybavenia, jeho sortiment je naozaj široký. Vybrať si môžete vodovodné batérie popredných svetových značiek, ako je napríklad Grohe, Hansgrohe alebo Kludi.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama