12.12.2012
(Platená inzercia)

Máte pocit, že váš príbytok je fádny? Tak ste na dobrej ceste. Aspoň totiž patríte emdyi tých, ktorí si dokážu uvedomiť stereotyp. Keď prídete domov, hneď po prekročení prahu vo dverách by ste mali mať pocit, že ste vo svojej oáze. Tú si samozrejme každý vytvára aj vďaka predmetov, ktorými si byt či dom zariadil.

Stačia maličkosti

Veľké zázraky dokážu vyčariť aj drobné veci. A to isté platí aj o drobnostiach, za ktoré nevycálujete mailand. Ak si napríklad neviete ráno čo ráno nájsť kľúče, skúste invstovať do misky či tanierika, ktorý si dáte na komodu a bude sa vo vašej chodbe vynímať. Zaujať môže i vešiačik v tvare psieho pozadia a chvostíka, ktorý dostanete za pár drobných v Ikea.

V jednoduchosti je krása

Volány, krajky a čipky môžete kľudne nechať bokom. Efekt, a ten pozitívny, navodíte aj jednoliatym farebným odtieňom či bežným ba až tuctovým materiálom. Napríklad drevené podložky pod poháre môžu pôsobiť až decentne. Avšak ak bude mať vaša ratolesť na návšteve kamarátov a na stôl im pod poháre dáte takéto podložky, môžete mať istotu, že ich nezničia. Aspoň nie tak ľahko.

Obývačku môžete veľmi jednoducho oživiť napríklad vankúšmi jednej farby. Tým vyčaríte aj jej nový charakter. Ak máte pocit, že v nej panuje chaos a žiaden štýl, ľahko ho dosiahnete týmto spôsopbom. Účinok posilníte ak pridáte závesy či záclonu takej istej farby, prípadne deky, obrus alebo koberec.

Pohodlné a iné

Ak máte radi komfort a zakladáte si na niečom inom, špecifickom, pre niekoho možno čudnom, určite sa vám bude páčiť sedací vak. Vhodné sú nielen pre deti do destkých izieb, ako by sa na prvý pohľad možno mnohým mohlo zdať. Príjemne sa dá na nich zrelaxovať či pracovať v obývačke alebo si aj vychutnať pohár dobrého drinku vonku pri západe slnka či príjemnej konverzácii.

Pre gazdinky

Pre tých, ktorí trávia veľa času v kuchyni a je to pre nich raj, si môžu zútulniť a spestriť aj túto časť bytu či domu. Nemusí ísť len o všakovaké dekorácie vo forme textílie, ako napríklad podsedáky, záclony, obrusy, prestierania či skla – teda taniere, misky, šálky či poháre. Keďže v kuchyni sa najmä varí a je, využite práve kuchynské potreby ako módny doplnok. Ak si zavesíte napríklad naberačky či iné teflónové pomôcky pod kuchynskú linku či nad sporák máte ich vždy po ruke, dobre sa vysušia a ušetríte miesto v zásuvkách. Predsa len každý z nás si už určite niekedy zahromžil pri pchaní naberačky do zásuvky, nakoľko sa tam nie a nie zmestiť.

Vystaviť si cukor, múku, soľ či strúhanku v plechových dózach na poličky, dotvára tiež tú pravú atmosféru miesta, kde vznikajú dobroty a rozmaznávajú sa tu chuťové poháriky.

Nápadité koreničky vedia tiež vyčariť úsmev, keď si u vás návšteva vypýta soľ. Ak ste však napríklad milovníkom čaju, všelijaké farebné dózy sú tiež pekným doplnkom. Doplniť ich môžete tiež povešanými cedítkami.

Ryba vo vode

Ak vám dochádzajú nápady, ale chceli by ste niečo u seba doma vylepšiť, stačí „prebrázdiť“ internet, prelistovať katalógy s nábytkom a dekoráciami či sa prejsť v obchodných domoch. Istá pomoc však určite príde aj starým dobrým ústnym stykom, ak poprosíte svojich známych o radu. Idey o modernom bývaní nájdete napríklad aj na byvatmoderne.sk.

Isté je však to, že doma sa musíte cítiť ako nikde inde. Preto si nájdite čas a vytvorte si kútik, kde sa cítite ako ryba vo vode. Či už si na stenu obtlačíte farebné odtlačky dlaní, vylepíte plagáty, rozmiestnite vonné sviečky alebo si kúpite kvet. Doma musí byť pohoda.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama