19.04.2018
(Platená inzercia)

Tapety postupom rokov pomaly strácali svoju popularitu, no z interiérov a domácnosti nikdy neodišli úplne. Moderné postupy spracovania, kvalitné materiály a štýlové motívy sú dôvodmi, prečo tapety neprotirečia aktuálnemu štýlu a vychyteným trendom.

Na slovenskom trhu nie je mnoho eshopov, ktoré sa zaoberajú distribúciou či výrobou tapiet. Jednou zo svetlých výnimiek je obchod Perfektnetape­ty.sk, v ktorom nájdete to najlepšie, čo dizajnérsky a bytový priemysel v tomto segmente vyprodukoval. Čo všetko by ste o moderných tapetách mali vedieť?

Prvotriedne materiály

V absolútnych začiatkoch, pred stovkami rokov, sa tapety vyrábali z papiera, na ktorý sa ručne nanášal motív či maľba. Tapety sa nie vždy vyznačovali odolnosťou, tie moderné sú ale oveľa prepracovanejšie. Na ich výrobu slúži vinyl, polyvinyl, ale napríklad aj sklenené vlákna a iné materiály, ktoré sú odolné voči vlhku, oderom aj pôsobeniu slnečného žiarenia. Nehrozí ich poškodenie ani vyblednutie a sú schopné vydržať aj viac ako 10 rokov.

Príprava steny nevyžaduje špeciálny postup

Pred lepením tapiet nemusíte riešiť žiadne špeciálne úpravy na stenách. Úplne postačí, ak budú viac-menej rovné a nezaprášené. Na tapety so samolepiacim efektom dokonca nie je potrebné ani nanášať lepidlo. Niektoré druhy tapiet sú hrubšie a dokážu pokryť aj nie celkom rovnú stenu. Hodia sa však aj vtedy, ak sú na stene viditeľné iné nezrovnalosti.

Široký výber farieb a motívov

V ponuke kvalitného eshopu určite nájdete aj rôzne fototapety na stenu do obývačky s rozličnými motívmi a prevedeniami. Či už ide o abstrakciu, prírodné motívy alebo upokojujúce feng-shui, tapety toho ponúkajú naozaj mnoho. Vďaka nim sa dá s priestorom a interiérom ako takým skvele pracovať. Svetlé motívy a odtiene žltej sú skvelé na presvetlenie tmavých miestností, do ktorých vstupuje len minimum prirodzeného svetla.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama