21.07.2016
(Platená inzercia)

Drevostavby už dávno nepatria iba do skupiny rekreačných stavieb alebo nebytových budov. Popularita drevostavieb narastá a spolu s ňou aj požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti stavieb z dreva, ktoré priamo súvisia s účelom stavby. Moderné drevostavby s kvalitným tepelnoizolačným systémom, napr. na báze striekanej izolácie, tvoria rodinné a bytové domy alebo administratívne komplexy.

Vyššie štandardy si vyžadujú nové riešenia

Od januára 2016 vstúpili do platnosti dovtedy len odporúčané hodnoty tepelného odporu a súčiniteľa prechodu tepla konštrukcie, ktoré determinujú tepelnofyzikálne vlastnosti stavby a materiálov použitých v konštrukčnom systéme. Hodnoty sú uvedené v norme STN 73 0540–2. Zvyšujúce sa požiadavky vytvárajú priestor pre tvorbu nových konštrukčných systémom za účelom výstavby približujúcej sa nízkoenergetickým až pasívnym stavbám.

Striekané izolácie v obvodovom plášti drevostavby

Dnešný trh ponúka tri základné typy izolácií aplikovaných v obvodovom plášti drevostavieb.

Patria sem napr. penové sklo, pri ktorého aplikácií je však nutné v skladbe použiť parozábranu zo strany interiéru a stykové škáry medzi izolačnými doskami vyplniť tesniacim materiálom.

Druhú skupinu tvoria materiály s anorganickými vláknami, ktoré si vyžadujú umiestnenie vzduchovej vrstvy z exteriérovej strany plášťa pre zabezpečenie prúdenia vzduchu.

Treťou skupinou sú striekané izolácie, ktoré sa aplikujú medzi drevené nosné prvky stavby. V prípade, že sa jedná o sendvičovú konštrukciu je vhodné túto skladbu kombinovať s parozábranou a vzduchovou vrstvou za účelom správneho prúdenia vzduchu v konštrukcii.

Na čom sa dá ušetriť pri výstavbe drevodomu

V prípade, že sa rozhodnete práve pre posledný spomínaný typ izolačného systému vášho drevodomu a to na báze pur striekanej izolácie, môžete počítať s niekoľkými výhodami, ktoré tento typ izolácie so sebou prináša.

Realizácia zatepľovacieho systému môže prebiehať aj v zimných mesiacoch, čím sa skráti celková doba výstavby. V priebehu 8 hodín je možné zatepliť až 200 m3. Izolačný systém na báze striekanej izolácie si nevyžaduje žiadne prídavné podporné konštrukcie, nakoľko pur pena dokonale prilne k nanášanému podkladu. Zároveň nepotrebujete žiadne prídavné kotvenie, ktoré je typickým prvkom doskových tepelno-izolačných systémov.

Je nutné si však uvedomiť, že aplikácia striekanej izolácie je náročný proces, ktorý si vyžaduje odbornosť a prax v danej oblasti. Z tohto dôvodu sa vysoko odporúča zavolať si na stavbu skúsenú realizačnú firmu.

VONDENBERG Slovakia s.r.o.
SNP 1201/22
Dolný Kubín 02601
bezplatná infolinka: 0850 850 464
mail: info@vondenberg.sk
web: http://striekane-izolacie.eu/

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama