29.01.2016
(Platená inzercia)

Chcete si do interiéru svojej obývačky umiestniť atraktívne svietidlo, no súperíte s problémom nízkych stropov? Viete, že klasické lustre vám budú zavadzať, no stále sa nedokážete vzdať predstavy dominantného a dizajnového centrálneho osvetlenia? Aj stropné svietidlá ukrývajú mnoho zaujímavých modelov, ktoré dokážu plnohodnotne nahradiť nablýskané lustre a zároveň naplniť vaše očakávania na ich exkluzívny výzor.

Stropné lampy vo forme závesných lustrov sú síce pekné, no niekedy vedia byť aj pekne nepraktické. Hodia sa skôr len do interiérov s naozaj vysokým stropom alebo na miesta priamo nad konferenčný stolík, kde pri pohybe nebudú nikomu zavadzať. Navyše, majú znížený bod, z ktorého sa šíri svetlo, čo môže byť problém najmä pri veľkometrážnych miestnostiach, kde nemusia dostatočne osvetliť kúty. Aj preto sa silou mocou nesnažte mať v obývačke honosný luster, ale vydajte sa skôr cestou zaujímavých prevedení stropných svietidiel.

Prepracované tienidlá dodávajúce interiéru punc, luxus a štýl

Takmer všetky stropné svietidlá sa skladajú z dvoch základných častí. Tou prvou je podstava, ktorá sa upevňuje o strop a obsahuje elektroinštalácie na zapojenie do siete a zároveň objímku na svetelný zdroj. Druhou časťou je tienidlo zabezpečujúce dokonalý rozptyl svetla a estetický výzor svietidla. Mnohé prevedenia stropných lámp tohto typu obsahujú naozaj prepracované tienidlá, ktoré do obývačky dodajú punc, luxus a charakteristický štýl. Inšpiráciou pre vás môže byť stropné svietidlo s veľkým skleneným tienidlom, ktoré sa po zapnutí celé rozžiari, dynamické svietidlo zložené z viacerých nerovnomerných a vzájomne sa pretínajúcich plôch či na pohľad jednoduchá okrúhlastropná lampa, ktorá je po obvodoch oživená textúrou v mnohých atraktívnych farbách.

Spojte moderný dizajn stropných lámp s modernou technológiou

Vaše stropné svietidlo nemusí byť inovatívne a zaujímavé len dizajnom, ale aj svojou technológiou. To najlepšie pre vás a pre vašu peňaženku dnes rozhodne predstavujú LED svietidlá, alebo svietidlá s fluorescentným (žiarivkovým) svetelným zdrojom. Nielenže priestor osvetľujú príjemným svetlom podobným tomu prirodzenému, no zároveň disponujú niekoľkonásobne nižšou spotrebou a prakticky neporovnateľnou životnosťou než svietidlá na bežné žiarovky. Ostáva vám preto už len jediné – vybrať si to správne LED alebo žiarivkové stropné svietidlo podľa vášho vkusu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama