25.11.2013
(Platená inzercia)

Už ste sa stretli so situáciou, kedy potrebujete uložiť do políc, na skrine alebo pod postele predmety, dokumenty, CD, knihy a ďalšie veci?

Čím viac v byte vecí pribúda, najmä tých sezónnych, tým viac potom premýšľate, ako ich pekne upratať. Ale do čoho? A potom zháňame rôzne vrecia alebo kupujeme drahé plastové, či látkové úložné krabice alebo koše, ktoré sa nám práve rozmerovo nehodia. A čo teraz? Môžeme Vás zoznámiť s jednoduchším a oveľa lacnejším spôsobom, ako bezpečne a pohodlne uskladniť napríklad vianočné ozdoby alebo šanóny s faktúrami.

Existuje lacnejšia a oveľa pohodlnejšia varianta hore spomínaných úložných prostriedkov. Čo by ste povedali na obyčajný kartón? Áno, obyčajná kartónová krabica s vekom. V porovnaní s látkovými, plastovými alebo prútenými krabicami a košmi má hneď niekoľko výhod. Je lacná, vyrobená z ľahkého materiálu a dokáže byť i dostatočne pevná. Teraz si určite hovoríte, že ide len o obyčajný hnedý a nepekný kartón. Ale ste na omyle! Úložné kartónové krabice sa dajú zohnať i v rôznych farebných vyhotoveniach. Takú krabicu (odkaz: http://www.paketo.sk/…e/sk/c-1771/) si potom môžete aj vystaviť na obdiv.

Krabice s vekom alebo na mieru

Takýchto krabíc existuje hneď niekoľko. Krabica s vekom, kedy je veko samostatne, alebo krabica s odklápacím vekom, kedy je veko jej súčasťou. Navyše, boky krabíc sú vybavené vyseknutými otvormi na ruky. Ak budete potrebovať krabicu plnú kníh vytiahnúť z pod postele, tieto úchyty veľmi oceníte.

Je dokonca možné vyrobiť takúto krabicu na mieru. A to už od jedného kusu. A ak si neviete rady s konštrukciou, odborníci na kartóny Vám poradia (odkaz: http://www.paketo.sk/…ku/sk/t-251/) a navrhnú riešenie, ako najlepšie by mala krabica vyzerať, aby Vám vyhovovala ako do objemu, tak do hmotnosti archivovaných a uskladňovaných ve­cí.

Kartónové krabice Vám ušetria veľa práce

Kartónové krabice je možné podobným spôsobom využiť aj na sťahovanie. Ako sťahovaciu krabicu môžete využiť krabicu z banánov alebo Vám možno bude stačiť igelitové vrecko. Má to však háčik. Vrecká nemajú zasa takú veľkú nosnosť, naviac chúlostivé veci sa v nich určite rozbijú. Krabica z banánov je síce zadarmo, ale je dosť malá. A čím ju zakryť, aby obsah nezmokol? A zasa ďalšie zháňanie nejakej fólie a lepiacich pások. A čas nám beží…. Jednoduchšie je zohnať si krabicu vyrobenú z kartónu, ktorá je priamo určená na účely sťahovania.

Takáto kartónová krabica je špecifická. Má zdvojené kartónové dno, v niektorých prípadoch aj bočné steny. Takže ak sťahujete niečo ťažké, môžete si byť istí, že to neskončí na chodníku. Áno, aj toto sa môže stať pri krabici z banánov. Dno sa pri preťažení krabice pretrhne a Váš cenný porcelán sa môže premeniť na kôpku črepín. Toto je prvé plus krabice na sťahovanie (odkaz: http://www.paketo.sk/…/sk/d-90396/). Ďalším kladom je zámok na vrchných vekách krabice. To znamená, že krabicu už ničím nemusíte prelepovať. Po zatvorení zostáva obsah pekne uzatvorený v krabici. A treťou výhodou je i jej ďalšie použitie. Po sťahovaní zasa iste nájdete množstvo vecí, ktoré je treba niekam uskladniť.

Takže šup s nimi do krabice, zavrieť a uložiť zasa na ďalšiu sezónu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama