29.05.2020
(Platená inzercia)

Rekonštruujete dom, garáž alebo staviate terasu? Potom ste sa už určite dostali k otázke, aký materiál použiť na strechu. Klasické škridle alebo lepenka nemusia vyhovovať každému, ale taká plechová strecha od firmy Blachotrapezurčite nesklame.

Výhody plechovej strechy

Klasické škridle sú drahé, lepenka má nižšiu životnosť a môže zarastať machom, no plechová strecha sa už dlhšiu dobu ukazuje ako najvhodnejší materiál na strechu. Prečo? Nielenže vyzerá veľmi esteticky, ale si ho zároveň môžete zvoliť v preferovanom odtieni, štruktúre a tvare, ktoré dodajú vašim stavbám špecifickú tvár, v matnom či lesklom prevedení, i v imitácii dreva. Plechové strešné krytiny je možné umiestniť na jednoduché aj zložité strešné konštrukcie a sú zhotovené z materiálov, ktoré odolajú rôznym poveternostným stavom – vetru, ľadovým krúpam, snehu, striedaniu vysokých a nízkych teplôt, UV žiareniu (zachovajú si farbu).

Plechové strechy Blachotrapez, ktorých povrch bol opatrený vrstvou zinku a hliníka, sú navyše 3-krát odolnejšie proti poškriabaniu či korózii, preto sa výrobcovia neboja poskytnúť na svoje produkty záruku 40 či 60 rokov. Firma Blachotrapez ako výhradný predajca plechov nemeckej spoločnosti Thyssenkrupp sa usiluje neustále svoje produkty vylepšovať a prináša riešenia, ktoré uľahčia stavbu strechy. Preto plechovej streche viete prispôsobiť aj ostatné strešné doplnky či klampiarske produkty (odkvapový systém KROP pre komplexné strešné riešenia) alebo parapety na oknách, vďaka čomu bude dizajn celého domu pôsobiť jednotne.

Ďalšie užitočné informácie o plechovej streche

Aby plechová strecha stavbe presne sadla, musí byť v harmónii so šindľom, ale aj ostatnými strešnými doplnkami. Preto nezabúdajte na vhodné záveterné lišty, hrebenáče či rímsy. Jednomodulovú plechovú strešnú krytinu môžete ukladať rovnomerne pod seba alebo postupne, ako tehly, teda aj malým rozhodnutím docielite osobitný imidž stavby. Kladenie krytiny, ako aj usporiadanie lát a šindľa ale radšej nechajte na odborníkov. Tí si hravo poradia aj s kladením krytiny v okolí komína či na špecificky tvarovaných miestach strechy, pretože plechové strechy sú ľahké a pod rukami odborníkov poslúchajú na slovo.

Poteší vás tiež fakt, že plechové strešné krytiny Blachotrapez sa jednoducho skladujú. Predstavte si, ako by vyzerala kopa škridiel na vašom dvore, a ako kopa tenkého plechu, ktorý do seba zapadá, ako keď na seba naukladáte stoličky. Plechová strecha má teda iba minimálne nároky na skladovanie, či priamo na dvore, alebo vo vašej garáži, alebo pivnici. Isto vás zaujme aj to, že pri jej montáži vzniká len minimálne množstvo odpadu, teda využijete všetko, za čo ste si zaplatili.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Svetlana (Neregistrovaný užívateľ) 04.01.2021 13:04
Svetlana

Určite to má svoje výhody, ale škridlové strechy sú podľa mna oveľa krajšie, ale každý podľa svojho gusta. Je s tým viac roboty, hlavne s čistením, ale pokiaľ sa o to pravideľne budete starať poprípade si to dávať čistiť, tak neni problém. My si to osobne dávame aspoň každé 2 roky čistoť od www.housepro.sk/sk/nasa-ponuka/cistenie-striech/ a strecha je stále ako nová.

Prihlásenie
 
 
Reklama