30.06.2014
(Platená inzercia)

Tohtoročná mierna zima má za následok leto plné komárov, a pretože teploty každým dňom rastú, je najvyšší čas sa pred nimi brániť. Rovnako ako pri ďalších nepríjemných veciach je aj tu najlepšie riešenie nevpustiť komáre vôbec dnu. V tom dobre pomáha klasická sieť do okna. Ibaže má rad nevýhod. A preto je tu lepší variant – plisovaná sieť.

Pomôže aj alergikom

Ak máte napríklad za oknom kvety a v okne máte klasickú okennú sieť, určite vás nebaví každý deň ju dávať dolu. Nie, že by to bolo náročné, ale je to nepraktické a navyše vás to zdržiava. S plisovanou okennou sieťou tieto starosti neriešite. Jednoducho ju vytiahnete alebo stiahnete podľa potreby.

Plisovaná sieť zastaví nielen komáre, ale vďaka jej záhybom v nej uviazne tiež prach a peľ. Doma sa tak bude ľahšie dýchať, čo istotne ocení každý alergik. Prach navyše zo siete stačí jednoducho zotrieť vlhkou handričkou alebo opatrne z vnútra povysávať.

Na okna aj na dvere

Plisované siete využijete aj na dverách. V porovnaní s klasickými navíjacími sieťami totiž ponúkajú napríklad jednoduchšiu manipuláciu alebo väčšiu spoľahlivosť. Vybrať si pritom môžete z množstva typov.

Najširší sortiment plisovaných dverových sietí na slovenskom trhu ponúka spoločnosť K-system, spol. s.r.o. a dajú sa jednoducho namontovať buď na rám okna alebo do ostenia. V prípade montáže do ostenia je potrebné, aby bolo úplne rovné a aby bolo možné do neho namontovať kotviace šrauby. Keď nie je rovné, môžete ich namontovať na rám okna, kde si pomocou L-profilov urobíte pomocné ostenie.

Vyberte si design, otváranie a rozmery

V súčasnosti má v ponuke 2 typy otváracích dverových sietí na pánty, 1 typ posuvných dverových sietí a 3 typy zhrňovacích plisovaných dverových sietí. Líšia sa v niekoľkých.

Navzájom sa odlišujú:
designom,
technológiou posuvu (vyberiete si buď strunové navíjače, alebo reťazový mechanizmus),
hrúbkou rámu,
• možnosťami otvárania,
• maximálnymi rozmermi
• a samozrejme tiež cenou.

PDS 28 – plisovaná dverová sieť – Plisovanú dverovú sieť PDS 28 môžete kombinovať s plisovanou sieťou na okna POS 28. Je to najlacnejší typ plisovanej siete. Vyrába sa v maximálnej šírke 240 cm a výške 260 cm, pričom celková plocha nesmie presiahnuť 5 m2. Pre zabudovanie siete je potrebná šírka najmenej 28 mm.

PDS 17 – plisovaná dverová sieť s minimálnou hrúbkou rámu – Špecifické riešenie pre zákazníkov, ktorí majú exteriérovú žalúziu alebo roletu tak blízko k rámu okna, že dvere nie je možné osadiť iným typom siete. Plisovanú dverovú sieť PDS 17 je tiež možné kombinovať s plisovanou sieťou na okna POS 17. Vyrába sa v maximálnej šírke 200 cm a výške 260 cm. Pre zabudovanie siete je potrebná šírka najmenej 18,2 mm.

Plisovaná dverová sieť Nobarrier – Ideálne riešenie pre dvere na terasu alebo vchodové dvere rodinných domčekov a chát. Na spodnej strane siete je iba jemná vodiaca páska, ktorú ľahko prejdú aj ľudia na vozíku. Jednotlivé časti sa dajú spájať. Vyrába sa v maximálnej výške 295 cm a spojením častí ju môžete rozšíriť až na 720 cm.

Vyberte si sieť, ktorá sa vám najviac hodí. A veľmi neváhajte – sezóna komárov je za oknom.
Článok vznikol v spolupráci s firmou K-system, spol. s r. o. zaoberajúcou sa výrobou žalúzií, slnolamov a sietí proti hmyzu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama