18.04.2017
(Platená inzercia)

Dnes viac ako kedysi, si ľudia ako formu bývania volia byt pred rodinným domom. Mnohí kvôli tomu, že to predstavuje menej nákladov a starostí, lebo okolo domu vždy treba niečo robiť. No ani byt nie je bez starostí.

S bytom ako takým sa dá vždy spraviť veľa, neponúka nám toľko možností ako rodinný dom ale pri troche kreativity sa dá aj z neho spraviť byt snov. Kúpili ste teda byt, čo ďalej?

Maľujeme

Je možné, že ste kúpili byt a ste spokojní s tým ako vyzerá, ak však mu však chcete dodať osobné čaro, začnite od farieb. Môžete sa riadiť podľa vplyvu farieb, hovorí sa že do kuchyne sa hodí žltá a oranžová keďže podporujú chuť do jedla, do spálne modrá a zelená, lebo upokojujú, no všetko záleží len toho ako to vnímate vy. Hlavné je aby ste sa cítili dobre.

Podlahy

Koberce alebo plávajúca podlaha? Obidve majú svoje výhody aj nevýhody, podlahy sú na údržbu menej náročné, ľahšie sa čistia a nezachytávajú toľko prachu. Koberce na druhej strane prinesú viac tepla, dodajú osobné čaro a tepovať stačí 2–3 krát do roka, niekedy aj menej, podľa toho či máte domáce zvieratko alebo nie, ako sa staráte o čistotu koberca a či trpíte alergiami. Veľa ľudí dnes pokladá laminátové podlahy však celoplošne, vrátane kuchyne, čo je niekedy na škodu, keďže je to priestor vystavený iným podmienkam; kvalitná dlažba do kuchyne vás síce môže vyjsť drahšie, ale vydrží dlhšie.

Teplo

Skoro všetky nové bytové komplexy už bývajú zateplené, no ak ste kúpili starší, byt prvé čo chcete spraviť je vymeniť okná za plastové. Veľa z nás zabúda na správnu izoláciu balkóna, ktorá vás vie ochrániť pred škodami od vody a chladu. Rovnako skontrolujte stav radiátorov, zlé tesnenie vás niekedy vedia stáť veľa tepla. Nezabúdajte pravidelne odvzdušňovať!

Zariaďujeme

Nový byt, nové možnosti. Je možné že začnete s kajakom ako Joey a Chandler, ale z toho si nič nerobte, po kúpe bytu nám väčšinou nezostane veľa na zariaďovanie, no nie ste jediní čo to majú takt, všetko pôjde postupne, zatiaľ sa uskromnite. Ikea je pri zariaďovaní bytu váš najlepší priateľ a poradca, viete v nej nájsť cenovo nenáročné, ale aj luxusnejšie kúsky. Vašimi prioritami sú posteľ a matrac. Nepotrebujete plyšovú zoologickú záhradu, ani kreslo v tvare lopty. To počká. Porovnávajte ceny vo viacerých predajniach, nekupujte prvé čo uvidíte.

Dekorácie

To, že si nemôžete dovoliť obrazy a všetky čačky-mačky čo by ste chceli neznamená, že vášmu bytu nemôžete dodať jeho vlastnú dušu. Určite si pozrite DIY návody na rôzne svietniky, jednoduché ozdoby do obývačky, spálne či obývačky. V detailoch viete urobiť z mála veľa.

Pán Domáci?

Určite ste to videli vo filmoch a seriáloch, že v vaši obľúbený hrdinovia mali Pána Domáceho ktorého volali keď sa pokazilo umývadlo, rozbilo okno, etc. Ak ste majiteľom bytu, nikto vám nepríde opraviť upchatú sprchu, s tým sa musíte zmieriť, ale o váš byt sa musíte starať. A nie len to, ste zodpovední za stav domu a okolia. Podľa zákona o vlastníctve máte dve možnosti, ako vlastníci bytu založiť spoločenstvo vlastníkov bytu, čo vo veľa prípadoch obnáša veľa papierovania a zodpovednosti, alebo sa otočiť na firmu, v ktorej službách je komplexná správa bytov a bytových jednotiek.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Katarína 26.05.2017 18:43
Katarína

Ja mám skôr pocit, že si ľudia viac volia dom, dnes už skôr bungalov pred bytom. Je to neporovnateľný pocit bývať v niečom tak priestrannom a vzdušnom.
Obe voľby sú ale nákladné a s vyriešením exteriéru to človeka niekedy stojí hodne času.
Nepochybne aj peňazí :)
Pre inšpiráciu www.byvatkrajsie.sk/

Prihlásenie
 
 
Reklama