16.05.2018
(Platená inzercia)

Ten úžasný pocit, kedy odchádzate z podnájmu a stávate sa vlastníkmi svojho prvého domova! Žiadny nájom, dosť bolo náhodným spolubývajúcim a podriaďovaniu sa pravidlám väčšiny, tu ste pánom vy! No s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. Tu je niekoľko tipov na to, ako začať pri prerábaní nového domova.

Sťahovanie za sťahovaním, vždy ste boli zvyknutí na to, že ste prišli do hotového. Z času na čas kúpite drobnosti ako lampa na stolík, alebo nová polička, ale viac sa netrápite. Často preto lebo nie je priestor, a hlavne preto, že sa o spoločné priestory, ak nejaké sú, delíte s druhými. No tomu je teraz koniec. Máte pred sebou čisté plátno, váš nový byt. Tu môžete kraľovať vy ako sa vám zachce.

Kúpeľňa a bytové jadro

Prerábanie jadra býva často najdrahšia položka pri rekonštrukcii bytu. Treba však myslieť na to, že je to dlhodobá investícia, ktorú je najľahšie spraviť hneď na začiatku, pri základnej rekonštrukcii bytu. Zaberie najviac času a narobí vám najviac neporiadku. Určite nevylúčte, ako možnosť, najatie profesionálnej firmy. Profesionáli vám budú vedieť poradiť aj pri dispozičnom riešení bytu, zefektívniť priestor a postarajú sa o komplikované papierovanie. Pri takýchto firmách často na ich prácu spadá aj záruka, takže ste chránení.

Pri rekonštrukcii, či už za pomoci firmy, alebo svojpomocne, nezabúdajte na okná a ich rekonštrukciu. V rušných oblastiach vyberajte okná z dobrou zvukovou izoláciou, a prípadne aj s termoreguláciou, aby ste sa v lete doma necítili ako v skleníku. Nezabúdajte tiež na správne parapety a žalúzie. Parapety nám často slúžia na pestovanie kvetov, no ak aj nie ste záhradkári, berte ich ako úložný priestor. Široké parapety vám poskytujú veľa možností, a v posledných rokoch sú veľmi trendy.

Vizualizácia interiéru

Nie všetci máme priestorové videnie a vieme si predstaviť čo všetko by sa dalo s ponúkaným priestorom spraviť. Tam kde vy vidíte izby, tam vie interiérový návrhár nájsť unikátny domov podľa vašich najšialenejších snov. Všetci máme nástenku s pinterestom, kde pripíname jeden nápad za druhým. Zoberte tieto nápady a neváhajte sa poradiť. Vďaka realistickej vizualizácii interiéru dostanete možnosť vidieť, ako presne by sa dal priestor prerobiť a zefektívniť.

Maľovanie, tapety, podlahy

Stierkovanie a maľovanie sa môže zdať strašidelné, ale nie je to žiadna hrôza. Ak si nie ste istí, či to viete spraviť, nie je hanba zavolať si maliarov a robotníkov, aby to spravili za vás. Pri vyberaní farieb zohľadňujte veľkosť izby a osvetlenie. Menšie izby maľujte sviežejšími farbami a kombinujte s bielou, aby ste ich opticky nezmenšovali. Ak izba nie je svetlá, resp. nemá dosť prirodzeného svetla, tiež si dávajte pozor na tmavé farby. Farby môžete kombinovať s kvalitnými tapetami, alebo s nálepkami na stenu. Drevený alebo kamenný obklad vie dodať izbe istý šmrnc. Nezabúdajte však myslieť dva kroky dopredu, aby vám maľovka a nábytok sadli k sebe.

Nepodceňujte však ani výber podlahy. Parkety, parketové podlahy, plávajúca podlaha, dlažba, drevené podlahy či koberce, možností máte neúrekom. No aj tu myslite na to, koľko času budete mať na údržbu a starostlivosť. Ak je byt na prízemí, vhodnejšie sú koberce, prípadne porozmýšľajte nad podlahovým kúrením.

Berte byt ako celok, ktorý musí fungovať ako hodinky. Podlaha vám prepája jednu miestnosť s druhou, tak sa snažte pri prechodoch dodržiavať akúsi harmóniu. Na to isté musíte myslieť pri dverách a okeniciach, jeden ťuk za druhým, všetko do seba zapadne ako skladačka. V každom prvku sa snažte nájsť niečo spoločné, niečo čo ich bude prepájať. Hlavné je, aby sa výsledok páčil vám, je to predsa váš nový domov.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama