04.07.2018
(Platená inzercia)

Každému z nás prejde pľúcami denne v priemere až 11 000 litrov vzduchu. Pritom až 90 % času trávime v interiéri, v ktorom je klíma niekoľkonásobne horšia ako vonku. Aj preto v súčasnosti už takmer každého druhého Európana trápi alergia a astma sa stáva čoraz častejším ochorením. Skvalitniť vnútornú klímu dokážete aj rekuperáciou. Tá vám okrem toho však prinesie aj ďalšie výhody. Čo to je a ako skvalitní váš život?

Čo je rekuperácia

Rekuperácia funguje pomerne jednoducho – získava teplo z odvádzaného vzduchu určeného na vetranie, ktoré odovzdáva čerstvému a chladnejšiemu vzduchu nasávanému z exteriéru. Vďaka tomu do vašich miestností prúdi už zohriaty vzduch. Ide o systém riadeného vetrania, ktorý sa skladá z vzduchotechnic­kých rozvodov a práve rekuperačnej jednotky. Počas chladnejších mesiacov je teda vzduch získaný z vonkajších priestorov zohriaty tým „odpadovým“. Vďaka tomu dokážete výrazne ušetriť na vykurovacích nákladoch. A čo v lete? Počas horúcich dní je tento efekt presne opačný – vašu nehnuteľnosť pomáha klimatizovať.

Spoznajte výhody vetrania s rekuperáciou

Jednou z hlavných výhod vetranie s rekuperáciou je už spomenutá úspora. Na akej úrovni sa však pohybuje? Úsporné ventilátory dokážu priniesť energetický zisk 10 až 15-krát vyšší ako hodnota energie, ktorú tento systém spotrebuje. V porovnaní s klasickým vetraním pomocou otvorených okien sú tepelné straty minimálne. Okrem finančných benefitov vás potešia aj tie zdravotné. Vetranie sa neustále stará o prísun čerstvého vzduchu, vďaka čomu sa výrazne znižuje riziko plesní na tmavých či vlhkých miestach. Samozrejmosťou je aj odvádzanie pachov z kuchyne či toalety. Vďaka vetraniu s rekuperáciiou vianočnú kapustnicu budete cítiť už iba na Štedrý deň.

Kvalitnejší vzduch pre všetkých

Vetranie vonkajší vzduch filtruje o nečistoty, čo určite ocenia astmatici či alergici. Zároveň so sebou prináša zvýšenie kvality vnútornej klímy. Spoľahnúť sa môžete na stabilnú teplotu aj vlhkosť vzduchu, ktorá minimalizuje riziko baktérií a plesní. Okrem toho sa však nemusíte obávať prievanu, ktorý trápi každého – nielen ľudí s problémami s kĺbmi. Tiež môžete počítať s minimálnym hlukom: okoloidúce autá či hluční ľudia vás vďaka rekuperácii pri vetraní už nebudú obťažovať. Hoci sa táto investícia pohybuje v tisícoch eur, komfort a zlepšenie životných podmienok, ktoré vám prinesie, za to rozhodne stoja.

Chcete sa dozvedieť o rekuperácií a možnostiach riadeného vetrania viac? Navštívte internetovú stránku slovensko.wol­f.eu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama