17.08.2011
(Platená inzercia)

Cenyne hnuteľností na Slovensku sa podľa údajov NBS znížili. K zníženiu cien nehnuteľností na bývanie prispeli aj výraznejšie sa znižujúce ceny domov.

Rozhodli ste sa bývať vo vlastnom?
Ak ste si už vybrali, či budete bývať v dome alebo byte, je dobré vedieť, koľko vás to bude stáť. Priemerná spotreba energií v domácnosti:
Na vykurovanie  – v rodinnom dome spotreba 83 % energií

  • v byte spotreba 64 % energií

Na ohrev teplej vody – v rodinnom dome spotreba 8 % energií

  • v byte spotreba 18 % energií

Na svetlo  – v rodinnom dome spotreba 1 % energií

  • v byte spotreba 2 % energií

Ostatné spotrebiče – v rodinnom dome spotreba 8 % energií

  • v byte spotreba 16 % energií
Byt v Ružinove na prenájom

Byt v Ružinove na prenájom

Kde na Slovensku bývať?

Ak ste z hlavného mesta poľahky nájde byty na prenájom. Bratislava síce nie je najlacnejšia, ale ponúka možnosti na výber. Hľadáte skôr byty na predaj? Bratislava ponúka aj v tomto prípade veľký výber. Centrum je, samozrejme, o niečo drahšie, ale na druhej strane máte všetky dôležité miesta len na skok. Novostavby v okrajových častiach Bratislavy vám zase ponúkajú krásne okolie a moderné zariadenie.

Sťahujete sa do východnej metropoly Slovenska a hľadáte byty na predaj? Košice sú rozrastajúcim sa mestom, ktoré vás prekvapí vcelku priaznivými cenami.

Na severe našej krajiny sa to domami doslova hemží. Nielen, že si môžete postaviť nový, ale máte možnosť zrekonštruovať si historické domčeky, ktoré dajú vášmu bývaniu nový rozmer. Pokojne sa obráťte na reality Martin. Romantický príroda a blízkosť Tatier znamenajú veľké plus pre milovníkov zimných športov.

Príspevok na bývanie, máte naň nárok?

Štát ním prispieva na úhradu nákladov spojených s bývaním, občanovi v hmotnej núdzi a osobám, ktoré sa s ním spoločne posudzujú, za splnenia zákonných podmienok. Na príspevok máte nárok, ak:

• Príspevok na bývanie patrí občanovi v hmotnej núdzi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, na úhradu nákladov spojených
s bývaním, ak splnili podmienky nároku na dávku.
• Príspevok na bývanie patrí len jednému občanovi v hmotnej núdzi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, a patrí len na jednu adresu.

• Podmienky nároku na príspevok na bývanie sa prehodnocujú raz za šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.

• Nárok na príspevok na bývanie zaniká, ak úrad alebo obec zistí, že občan v hmotnej núdzi nespláca uznaný dlh, ktorý predstavujú nedoplatky spojené s úhradou nákladov spojených s bývaním.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 3


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama