25.10.2019
(Platená inzercia)

Pergola sa stáva neoddeliteľnou súčasťou moderných rodinných domov a pozemkov. Kým v minulosti sa pergoly využívali najmä ako estetický doplnok a opora popínavých rastlín, dnes sa kladie dôraz najmä na ich funkčnosť. Pergoly totiž slúžia ako všestranný prístrešok. V letných dňoch poskytnú ochranu pred ostrým slnkom a naopak, v chladnejšom počasí doprajú dostatok prirodzeného svetla. Túžite po modernej pergole? Ako by mala vyzerať?

Trendy v materiáloch pergol

Ak sa rozhodujete, z akého materiálu by mala byť vaša pergola a prihliadate na aktuálne trendy, zvoliť by ste si mali hliník. Drevo je síce prírodný a na pohľad príjemný materiál. No je mimoriadne náročné, čo sa týka údržby. Naopak, hliník je absolútne nenáročný a o hliníkové pergoly sa netreba starať vôbec. Za hliník hovorí aj nadčasový a minimalistický vzhľad. Pravdaže, závisí aj od typu rodinného domu, pri ktorom má pergola stáť. No platí, že moderné pergoly sú v súčasnosti vyrábané najmä z hliníka!

Riešenie zastrešenia pergol

Nie je tomu tak dávno, čo sa pergoly zastrešovali lepenkou, či sklolaminátom. Našťastie, dnes sa už používajú omnoho estetickejšie a kvalitnejšie materiály. Trendom je zastrešenie polykarbonátom, sklom, ktoré je možné zatieniť, prípadne kvalitnou plachtovou strechou s dlhou životnosťou, ktorú je možné elektricky rolovať. To znamená, že ak chcete viac slnečných lúčov, strechu jednoducho zatiahnete.

Pri dome alebo v záhrade?

Pravdaže, závisí to od toho, ako chcete pergolu využívať. No veľmi obľúbeným trendom súčasnosti sú samostatne stojace hliníkové moderné pergoly, ktoré sú umiestnené pri bazéne v záhrade.

Ďalšie moderné doplnky pergoly

Možnosti sú naozaj široké. K pergolám si môžete nechať nainštalovať napríklad čelné tienenie, bodové osvetlenie alebo držiaky na kvetináče. Pri niektorých typoch pergol je možné tiež neštandardné farebné prevedenie, ktoré si viete prispôsobiť k fasáde. Kvalitný a skúsený dodávateľ pergol sa dokáže prispôsobiť aj neštandardným požiadavkám zákazníkov.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama