16.09.2015

Plánujete rekonštrukciu svojho bytu? S tými väčšími úpravami iste pomôže úver zo ŠFRB, ale ak potrebujete iba malú zmenu, postačí napríklad aj troška fantázie. Pre všetkých, ktorí radi zdobia svoj príbytok netradičnými doplnkami a recyklujú na prvý pohľad nerecyklovateľné, ponúkame nápady, ako skrášľovať a pritom neprerobiť. Všetky tipy sú veľmi krásne, inovatívne a kreatívne. Pokiaľ chcete rozvíjať svoje DIY (do it yourself – urob si sám) schopnosti, mali by ste ich skúsiť všetky. Ale pozor! Hrozí, že potom už nebudete chcieť nič do domácnosti kupovať a budete mať tendenciu hľadať spôsoby, ako si to z niečoho vyrobiť. Nechajte sa inšpirovať našimi postupmi a popustite uzdu svojej fantázii. Určite vytvoríte niečo, o čom sa Vašim susedom ani nesnívalo.

DIY lampa z lyžičiek

Ostali Vám po večierku plastové lyžičky a neviete, čo s nimi? Vyrobte si superštýlovú lampu, ktorá oživí každý priestor a zaručene zaujme. Je to naozaj jednoduché, stačí sa riadiť týmto postupom:

Dekorácia z javorových listov

Prichádza jeseň a ponúka svoje plody. Ako ich však využiť a skrášliť si príbytok? Dekorácie z gaštanov sú klasika, nimi už skutočne nikoho neohúrite. Ale takéto krásne „listové origami“ ozvláštni každý stôl. Tak to poďte skúsiť!

Rolky z toaletného papiera ako nástenná ozdoba

V každej domácnosti sa stretávame s odpadom, u ktorého máme pocit, že sa nedá naozaj nijak využiť. Napríklad taká prázdna rolka z toaletného papiera… Na čo by nám ešte mohla poslúžiť? Na prvý pohľad na nič, ale akonáhle uvidíte, čo sa z nej dá vyrobiť, príde Vám zbytočnejší ten toaletný papier na nej. Občas je nutné šetriť a využívať, čo sa nám ponúka, pretože mnohí sme zaťažení úverom a taká rýchla exekúcia nie je zase niečo, čo by sme si priali zažiť. Preto nás vedia potešiť aj takéto skvelé nápady.

Metla z fľašiek

Občas sa stane, že súrne potrebujeme niečo, čo práve nemáme. Napríklad taká metla, ktorú nie a nie nájsť…Čím by sme ju mohli nahradiť? Prázdnymi plastovými fľašami predsa! Stačí mať len trocha šikovnejšie ruky, prípadne chuť skúšať nové veci a recyklovať tie staré.

Vázička zo žiarovky

Aj taká vyhorená žiarovka si ešte nájde uplatnenie. Dá sa z nej vyrobiť naozaj efektná ultramoderná a minimalistická váza na drobné kvety, prípadne trávy, ktoré vhodne evokujú feng šuej. Podľa zobrazeného postupu ju zvládne vyrobiť naozaj každý.

Kvetináč zo starých štipcov

Prírodne pôsobiaci kvetináč sa dá vyrobiť napríklad aj zo starých (no možno len nepoužívaných) štipcov, a to podľa nasledujúceho fotopostupu.

Dekorácia zo šupiek

Snáď úplne všetci milujú ovocie. Nie každý ho však rád lúpe. A nie každý vie, že z týchto šupiek sa dá vytvoriť niečo tak krásne do domácnosti, že to len málokto prehliadne. Nehovoriac o podmanivej vôni sušenej kôry…

Nástenná dekorácia z fotiek

Máte kvantum fotiek a neviete, čo s nimi? Nech sa páči, tu je riešenie, ktoré Vám bude robiť radosť každý deň, keďže budete mať svojich milovaných stále na očiach. Tvar si môže zvoliť každý podľa svojej chuti. My ponúkame srdce, v ktorom sú uložení všetci srdcu blízki ľudia.

Multifunkčný držiak z tenisovej loptičky

Čo k tomu dodať?

Nie sú dvere ako dvere

O tom, že aj staré dvere po babičke sa dajú zmeniť na skutočný skvost, sa môžete presvedčiť na:
atize-home.blogspot­.de/2015/04/pre­mena-dveri-na-provensalsky-vesiak.html
Ak ale práve zháňate novší typ dverí, ktorý by ste si mohli vyzdobiť napríklad peknou jesennou dekoráciou, potom si dovolíme odporučiť drevohliníkové dvere Mirador .

Ako využiť starý klavír?

Možno aj takto…

Vešiak na topánky

Stále hľadáte druhú šľapku do páru? Prehľadné uskladnenie žabiek a šľapiek si vyžaduje naozaj veľa priestoru, ktorým ale každá domácnosť nedisponuje. S týmto „zlepšovákom“ sa Vám viac nestane, že budete mať každú žabku inú.

Pár ďalších inšpiratívnych nápadov ponúka aj toto video:

Zdroj a foto: boredpanda.com, topdreamer.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama