20.06.2017
(Platená inzercia)

Kúpeľňa je miestnosťou s charakteristickým využitím, preto musí byť dokonale funkčná. To však neznamená, že musí byť len fádnym a účelným priestorom. Kúpeľňa sa môže ľahko stať príjemným miestom s vlastnou atmosférou. Stačí venovať pozornosť aj stenám.

Pre príjemný pocit z pobytu v miestnosti sú dôležité aj tie správne povrchy stien, na ktoré by ste nemali zabúdať. Nemusíte však nutne siahať po klasických obkladačkách, k pôsobivým možnostiam patria aj kamenné či drevené obklady.

Prírodný kameň

Prírodný kameň je materiálom, ktorý podčiarkuje estetickú úroveň priestorov a zvýrazňuje luxus. K najčastejšie používaným patrí tvrdá žula a vysoko ušľachtilý mramor. Na obklad sa využíva aj vápenec, travertín, pieskovec či rôzne druhy lomového kameňa. Keďže sa kameň vyznačuje väčšou hmotnosťou, na obklad sa používajú len tenké dosky s hrúbkou, ktorá závisí od druhu kameniva.

Drevené obklady

Obľúbenosť dreva pretrváva, a to aj v kúpeľniach, kde je vyššia vlhkosť. Odborníci ponúkajú také drevené obklady a ich kvalitné úpravy, ktoré sú odolné pred vodou. Dyhy sa ošetria pomocou špeciálnych lakov, ktoré odolávajú vode a pridávajú mu na tvrdosti. Ak má však vaša kúpeľňa vyzerať naozaj štýlovo, vyberte také drevené obklady, aby ladili s nábytkom. Tiež to však nepreháňajte, obklady z dreva stačí použiť na jednu stenu. Príliš veľa dreva môže priestor kúpeľne zaťažiť.

Sklo a zrkadlá

Veľmi pôsobivé je v kúpeľni aj použitie skla v čírej, farebnej či zrkadliacej forme. Dajú sa ľahko včleniť do akýchkoľvek priestorov a neprekáža im ani vlhkosť. Zrkadlá úspešne zväčšujú miestnosť, čo oceníte predovšetkým v prípade malej kúpeľne. Lakované sklá sa vyrábajú v rôznych farbách a odolávajú ako vlhkosti, tak poškriabaniu.

Foto: Bigstockphoto

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama