26.05.2017
(Platená inzercia)

Pri výbere zabezpečenie vjazdu do garáže bývajú diskutované rozdiely predovšetkým medzi dvoma typmi brán, ktoré patria k najobľúbenejším. Prečítajte si o najvýraznejších rozdieloch medzi rolovacími a sekčnými bránami a vyberte si to najvhodnejšie riešenie pre vás.

Rolovacie brány do každého priestoru

Rolovacie garážové brány sú konštruované tak, aby v interiéri zaberali čo najmenej miesta. Na rozdiel od sekčných brán, ktoré sa pri otváraní zasúvajú do priestoru pod stropom garáže, sa ich bránový pancier zložený z lamiel navíja buď na viditeľný hriadeľ, alebo do viditeľného krycieho boxu. V závislosti na ich umiestnení tak v interiéri zaberajú minimum priestoru v tesnej blízkosti otvoru pod stropom alebo nezaberajú vôbec žiadny priestor.

K ďalším prednostiam rolovacej brány patria:
• Rozmanité farebné vyhotovenia
• Ľubovoľné rozmery (plocha brán až 20m2)
• Minimálne nároky na údržbu
• Využitie do väčších stavebných otvorov
• Tepelnoizolačné vlastnosti
• Odolnosť voči vetru

Sekčné brány ako ďalší vstup do domu

Vďaka tomu, že sa sekčné brány vcelku zasúvajú pod strop garáže alebo do strán (stranou od vjazdu), ponúkajú ďalšie možnosti využitia. Priamo do brán možno začleniť presklené plochy, ktoré osvetlia priestor garáže. Ďalšou variantou sú malé vstupné dvere ako súčasť brán.

Prečo uvažovať o zaobstaraní sekčnej brány
• Pevnosť a odolnosť
• Tepelnoizolačné vlastnosti
• Montáž bez výrazných stavebných zásahov
• Nájdete ich v ponuke väčšiny predajcov a výrobcov garážových brán

Garážové brány na mieru, to je Minirol

V prípade vášho záujmu o rolovacie brány stavte na zavedenú značku, pod ktorou sa brány vyrábajú iba na mieru presne podľa zákazníkovho priania. Dôležité je poznať rozmery, vybrať si typ lamiel, farbu a typ ovládania. Elektrické pohony garážových brán veľmi uľahčujú manipuláciu pri otváraní a zatváraní brány.

Limity pre použitie rolovacích garážových brán

Výška až 5 m a šírka až 6 m pri celkovej ploche až 20 m2 … to sú maximálne rozmery, ktoré môžu dosiahnuť rolovacie garážové brány MINIROL oceňované pre svoju priestorovú nenáročnosť, jednoduché ovládanie aj jednoduchú inštaláciu. Rolovacie garážové brány Minirol sú konštruované z lamiel, pričom limity pre ich použitie závisia do veľkej miery od veľkosti a materiálu použitých lamiel.

Ak vás rolovacie garážové brány na mieru zaujali a máte záujem o návrh riešenia a cenovú kalkuláciu požiadajte o ponuku zdarma.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama