28.08.2017
(Platená inzercia)

Ich malý vzhľad môže vyvolať dojem, že sa v nich nemá čo pokaziť. Ale skutočnosť je trochu iná. Tepelné čerpadlá vzduch/vzduch vyžadujú pozornosť v prípade vnútornej ale aj vonkajšej jednotky. Naviac pravidelný servis môže predĺžiť životnosť čerpadla, bez ohľadu na fakt, že jeho realizácia je často podmienkou záruky.

Odstráňte plesne

Vnútorné jednotky tepelných čerpadiel vzduch/vzduch sú náchylnejšie na usadzovanie plesní v prípade, že čerpadlo používate v lete na chladenie. Moderné tepelné čerpadlá majú samočistiacu funkciu, ktorá znižuje vlhkosť vo vnútri jednotky a tým aj riziko tvorby plesní. Ak vaše čerpadlo nemá funkciu samočistenia, je vhodné plesne odstrániť manuálne (pozn. aj v prípade, že používate funkciu samočistenia, uistite sa, že sa plesne v jednotke neusádzajú)

Vyčistite filter

Na udržanie vysokej kvality vzduchu, ktorý prúdi do interiéru je potrebné pravidelne čistiť filter vnútornej jednotky. Odstráňte bežnú nečistotu jednoduchým povysávaním vytiahnutého filtra. Ak si na vyčistenie filtru netrúfate, obráťte sa na pomoc technika spoločnosti, kde ste čerpadlo kúpili.

Skontrolujte okolie vonkajšej jednotky

Je vonkajšia jednotka chránená pred dažďom alebo snehom? Má odmrazovacia kvapalina priestor na odtekanie? Je zaistené prúdenie vzduchu do čerpadla? Všetko toto sa musí skontrolovať ešte pred tým, ako tepelné čerpadlo zapnete. Kvalita usadenia vonkajšej jednotky je dôležitá pre správne fungovanie čerpadla a maximalizáciu jeho výkonu.

Najvyšší čas na pravidelný servis

Ústup tropických teplôt a ukončenie používania čerpadla ako klimatizačného zariadenia je ideálnym časom na pravidelnú údržbu, výmenu opotrebovaných častí alebo optimalizáciu nastavení čerpadla. V prípade, že budete pravidelný servis dlhodobo zanedbávať, hrozí Vám nielen znížený výkon čerpadla, ale aj zníženie jeho životnosti. Zároveň, realizácia pravidelného servisu je často podmienkou pre možnosť uplatnenia záruky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama