17.12.2013
(Platená inzercia)

Zvykne sa hovoriť, že človek sa musí pre niektoré povolanie jednoducho narodiť. Poznáme mnoho lekárov, učiteľov či obchodníkov, no iba hŕstka z nich „to má v krvi“. Ako to vyzerá, keď človek nájde vo svojej práci zmysel, naplnenie a radosť? Potom je to, čo robí, pre neho ako hobby, a teda sa na svoju prácu teší. Jedným z tých, pre ktorých je ich povolanie zároveň potešením, je i portál reality.sk, kde sa stretnete nielen s profesionalitou, ale i radosťou z vykonanej práce. Okrem toho, že tu nájdete pestrú ponuku nehnuteľností, právnu poradňu, ako aj súkromnú inzerciu, tak sa za týmto názvom ukrýva i ústretovosť, individuálnosť a nadčasovosť. Nech sa páči, reality.sk Vás pozýva pozrieť sa na to, ako si vybrať tú správnu nehnuteľnosť pre život.

Prvé krôčiky k vysnívanému bývaniu

Každý z nás má vysnívané nejaké to srdcu blízke bývanie. Občas sa nechávame uniesť emóciami, prvotným dojmom a racionalita ide bokom. Výber Vášho životného priestoru si však zaslúži detailnú pozornosť, preto by ste nemali k nemu pristupovať chaoticky. Na prvom mieste by mali stáť Vaše potreby. V praxi to znamená asi toľko, že nehnuteľnosť, ktorú kupujete, by mala odrážať Váš súčasný životný štýl, no zároveň by ste mali troška myslieť i do budúcnosti. Položte si otázky typu:

  • – Plánujem viacčlennú rodinu?
  • – Chcem vo svojom dome doopatrovať rodičov?
  • – Mám v úmysle mať doma aj miesto pre svoje podnikanie (dielňu, ateliér…)?
  • – Koľko času trávim v domácich priestoroch?
  • – Koľko izieb reálne využijem?
  • – Nemôže môj rozpočet ovplyvniť kvalitu bývania?
  • – Plánujem dostavbu či prestavbu?

Ponúk je na realitnom trhu neúrekom, no nie každá je pre Vás tá pravá. Pri prehliadke svojho domu či bytu sa po ňom prejdite tak, akoby bol už Váš. Ako sa tu cítite? Vedeli by ste si tu predstaviť svoj život? Z akého materiálu je dom či byt postavený? Dnes sa veľký dôraz kladie na úspornosť. Všímajte si energetickú nálepku vybranej nehnuteľnosti. Aby sa Váš krásny sen nezmenil na nočnú moru, tak sa možno nechajte inšpirovať aj užitočnými radami, ktoré nájdete na týchto odkazoch:

• nasdum.cz/novy-dum-krok-za-krokem/jak-zacit-vyber-rodinneho-domu
• eurolineslova­kia.sk/sk/infor­macie/vyber-rodinneho-domu.html

Realitná kancelária a Vaše predstavy

Kríza či bez krízy, strecha nad hlavou nesmie chýbať. Navyše, ceny nehnuteľnosti na Slovensku poklesli, a preto nie je až taký zlý nápad nejakú si zaobstarať. Realitná kancelária Vám môže pomôcť zorientovať sa na trhu s nehnuteľnosťami. Oboznámi Vás s aktuálnou ponukou i cenami. Poradí najvhodnejšie riešenia. Ak Vás zaujímajú napríklad reality v meste Trnava, tak maklér podrobne preskúma ponuky tejto oblasti a na základe Vašich predstáv nájde pre Vás to pravé. Prejavte dôveru kancelárií, ktorá má dobré referencie a bohaté skúsenosti. Stavte na overenú tradíciu. Skutočne dobrá „realitka“ vie, že prvé stretnutie je zväčša nezáväzné a informatívne. Ochotne zodpovie na všetky otázky klientov a celé jednanie prebieha na základe obojstrannej dohody. Realitné kancelárie zvyknú tiež spolupracovať s notárom či advokátom, ktorí dozerajú na pokojný a správny priebeh uzatvorenia zmlúv. Vašu nehnuteľnosť si pozrite aj viackrát, ak sa Vám niečo nepozdáva. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či kupovať dom alebo byt, tak sa pozrite na výhody i nevýhody oboch možností, ktoré následne dobre zvážte. Pomôcť pri rozhodovaní Vám môžu i nasledovné odkazy:

• s24.sk/sk/Byva­nie/Stavba/Ro­dinny-dom-alebo-byt-.alej
• lepsiebyvanie­.centrum.sk/sta­viame/706579/
• najmama.aktua­lity.sk/clanok/227183/b­yt-alebo-dom-aj-vy-vahate-kde-byvat-s-rodinou/
• style.hnonline­.sk/dizajn-133/dom-alebo-byt-kam-ist-byvat-494677

Právo na dôstojné bývanie

Aj keď intuícia je skvelá vec, pri výbere nehnuteľnosti treba staviť na väčšie istoty. Vyhovuje Vám orientácia izieb či umiestnenie bytu? Prízemie a podkrovie býva zväčša cenovo výhodnejšie, no nemôžete rátať so 100% kvalitou. Či už plánujete bývať v meste a zaujímate sa napríklad o byty na predaj v Košiciach, alebo na dedine, starostlivo skontrolujte každý roh, vychutnajte si výhľad. Nezanedbajte ani kontrolu garáže, práčovne či pivničných priestorov. Dôležitým detailom je aj okolie domu alebo bytu, ale i spolunažívanie so susedmi. Pýtajte sa, informujte. Všetci predsa túžime po pokojnom, zdravom a čistom bývaní. Každý má právo na dôstojné bývanie, no máme tiež právo voľby. Túžite po vlastnom bývaní, v ktorom si môžete robiť to, čo chcete vy a zodpovedať za veci, ktoré sú vo Vašom bezvýhradnom vlastníctve? No ani prenájom nemusí byť zlou voľbou. Skúste čítať tu: byvanie.pravda­.sk/realitny-trh/clanok/76233-okno/.
Práve preto, aby ste svoje rozhodnutie neobanovali, je dobré mať po boku profesionálneho poradcu, ktorý zváži všetky pre a proti. Profesionálna realitná kancelária, ktorá vykonáva svoju prácu s nadšením, môže byť skvelou alternatívou.

Foto: reality.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama