Archív

Projekty bungalovov sú veľkým hitom. Spoznajte ich o čosi bližšie!

Bungalovy alebo jednopodlažné domčeky sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Chcete si tiež vyriešiť vlastné bývanie a zvažujete práve túto alternatívu? V tom prípade by ste mali poznať oboje – benefity aj nedostatky spojené s bungalovmi. Bývanie nie je lacnou záležitosťou, preto by ste si mali naozaj dôsledne premyslieť, do čoho chcete investovať svoje peniaze.

bungal.jpg

Bez schodov je život ľahší!

Bungalov je výhodným riešením pre telesne postihnuté osoby či seniorov, pre ktorých je chodenie po schodoch obrovskou záťažou. Takisto si ho zamilujú rodiny s kočíkom a malým dieťaťom. Všetko máte totiž po ruke a nemusíte sa obávať prípadného zranenia z pádu zo schodov.

Stavba ide od ruky

Pri stavbe sa dlho nenačakáte. Bungalov je úsporný a naozaj veľmi rýchlo realizovateľný typ bývania. Dajú sa v ňom tiež veľmi rýchlo robiť rôzne dispozičné zmeny. Ak sa vám zdá na bežné bývanie malý, môžete ho využiť aj ako rekreačný domček.

S týmto musíte pri bungalovoch počítať

Miestnosti v bungalovoch sú zvyčajne menšie než v bežných rodinných domoch. Jednotlivé projekty bungalovov sa však od seba líšia, preto môžu byť aj väčšie. Ide ale o to, že každá z miestností zaberá priamo časť pozemku, ten preto musí byť dostatočne veľký. To má za výsledok menší skladový priestor. Ak ste zvyknutí spať na poschodí, bungalov vo vás nemusí vzbudzovať taký pocit bezpečia ako viacpodlažný dom.

Projekty bungalovov pochádzajú z Bengálska

Bungalovy majú pôvod v Bengálsku z čias, keď bolo britskou kolóniou. Anglickí úradníci si ľahké a vzdušné drevené obytné domy nazývané bangla prispôsobili na svoj obraz. V pôvodných bungalovoch boli jedáleň, spálňa, kuchyňa a kúpeľňa umiestnené okolo centrálneho obývacieho priestoru. Nápad so vstupnou verandou pochádza z Perzie. Neskôr, teda na prelome 19. a 20. storočia sa takéto stavby rozšírili v Kanade a USA.

Foto: Bigstockphoto