06.02.2018
(Platená inzercia)

Priveľká vlhkosť v miestnosti môže spôsobiť ujmu na zdraví a značné škody na majetku. Vlhké miesta sú živnou pôdou pre vznik rôznych plesní, ktorých spóry sa podpisujú pod zhoršenie či dokonca vznik respiračných ochorení. V ohrození sú zdraví jedinci rovnako ako pacienti trpiaci chronickými dýchacími problémami.

Proti vlhkosti v interiéroch sa dá bojovať strážením stabilnej teploty či pravidelným vetraním. Avšak čoho je veľa, toho je príliš a niekedy ani tieto momenty nepomáhajú. V takých prípadoch je lepšie použiť odvlhčovače vzduchu, či už adsorpčné alebo kompresorové. Pripravili sme pre vás rebríček tých najpredávanejších, ktoré sú spoľahlivé a ich pomer cena-výkon patrí k tým najideálnejším.

Remko ETF360

Záruka nemeckej precíznosti a spoľahlivosti. Tento odvlhčovač je vybavený digitálnym displejom, čerpadlom kondenzátu a technológiou LowTEMP, vďaka ktorej aktívne pracuje už pri teplotách od 6 °C (k maximám svojho výkonu sa však blíži pri použití pri teplotách okolo 30 °C). Remko ETF360 je s vysúšacím výkonom 36 litrov za deň ideálnym prístrojom pre použitie v pivniciach, menších skladoch či do obytných priestorov, ktoré je potreba vysušiť (napríklad po povodniach). Vzhľadom na svoj vzduchový výkon sa odporúča jeho používanie v miestnostiach s objemom do 192m3.

Biet DA10L

S hmotnosťou necelých 8kg patrí odvlhčovač Biet k jedným z najľahšie prenosných zariadení na trhu. Poľom pôsobnosti tohto kompaktného zariadenia sú hlavne kúpeľne, malé sklady a všeoecne miestnosti s objemom do 35m3. Za deň dokáže odstrániť 10 litrov vlhkosti.
Zariadenie má vlastnú 2 litrovú nádrž, pri ktorej naplnení sa prístroj vypne. Vodu je však možné odvádzať aj pomocou drenážnej hadice, ktorá je súčasťou balenia. Biet DA10L môže pracovať v teplotnom rozhraní 5–32 °C.

Biet DC40L HEPA

Ťažší, ale aj výkonnejší odvlhčovač dokáže spracovať až 40 litrov vlhkosti denne. Súčasťou balenia sú aj dva HEPA filtre, pracujúce na odstraňovaní baktérií, vírusov, roztočov, plesní a alergénov z vášho okolia. Ovládanie je vďaka LED displeju jednoduché a intuitívne, dokážete si nastaviť druh odvlhčovania aj automatické vypínanie a zapínanie. Aj v prípade tohto modelu platí, že okrem nádrže na vodu (6 litrov objem) je možné využiť aj hadicu na odvod vody. Vzduchový výkon prístroja je na úrovni 260 m3/h, čo dovoľuje jeho využívanie v miestnostiach s veľkosťou až 156m3.

Biet DB25L Carbon

Zlatá stredná cesta medzi spomínanými typmi značky Biet. Zariadenie sa dá využiť v skladoch, obytných interiéroch aj kanceláriách a za hodinu svojej prevádzky odstráni až 1 liter vlhkosti. Biet DB25L Carbon predstavuje skvelú voľbu pre alergikov – dodáva sa totiž s filtrom s aktívnym uhlím, ktorý sa primárne využíva na odstraňovanie organických alergénov (napr. peľu).

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama