31.01.2020
(Platená inzercia)

Montáž vonkajšie tieniacej techniky možno vykonať aj dodatočne, najlepšie však urobíte, keď s jej použitím budete počítať dopredu – ideálne už vo fáze projektu. Aké výhody vám môže priniesť a prečo vyberať už pred samotnou stavbou?

Vonkajšie tienenie vám môže byť užitočným pomocníkom a nielen preto, že vás v lete ochráni pred horúčavou a dovedie čiastočne tlmiť hluk z ulice. V zimných mesiacoch vám pomôže zamedziť tepelným únikom a ušetriť nemalú sumu. Nebudete musieť zbytočne prehrievať a vaše prevádzkové náklady sa vďaka tomu zníži. Celoročne si budete môcť vychutnávať vyhovujúce teplotné podmienky, vaše okná budú lepšie zabezpečená a ich životnosť sa predĺži.

Vonkajšie tienenie je účinnejší ako vnútorná

Nespoliehajte sa iba na vnútorné tieniacu techniku len preto, že chcete za každú cenu ušetriť. Nikdy totiž nedosiahnete potrebného výsledku. Zatemňovacia závesy, rolety či žalúzie vám samozrejme počas letných horúčav o niečo uľaví, nebudete to ale mať ten istý efekt ako vonkajšia tienenie. Okná i závesy sa budú z vonkajšej strany prehrievať. Možno teda zamedzíte priamemu slnečnému žiareniu, takže sa interiér nebude zahrievať viac, ako je nutné, horúco dovnútra ale rovnako prenikne. Ďaleko účinnejšie je, keď sa do miestnosti nedostane vôbec – to vám môže zaručiť iba vonkajšia tieniaca technika.

Tieniace techniku plánujte dopredu

Ak staviate nový dom, alebo chystáte rekonštrukciu existujúcej stavby, zahrňte tieniacu techniku do stavebných plánov. Verte, že sa vám to vyplatí. Nebudete neskôr musieť zasahovať do fasády, alebo vykonávať ďalšie dodatočné úpravy. Ušetríte si čas, starosti a dosiahnete ďaleko pôsobivejšieho výsledku. Keď oslovíte špecializovanú firmu ešte počas plánovania, máte šancu všetky prvky lepšie skombinovať. Vonkajšie tienenie vám nebude brániť vo výhľade von a prirodzene splynie so zvyškom domu.

Druhy kotvenia u novostavieb a rekonštrukcií

Box vonkajšieho tienenia môže byť priznaný (zvyčajne sa používa pri montáži na hotovú stavbu), umiestnený pod omietkou, alebo možno rolety zabudovať priamo do stavebných prekladov.
V prípade novostavby sa vám otvára ďaleko viac možnosti – neexistujú v podstate žiadne obmedzenia a môžete si vybrať ľubovoľný typ tienenia aj spôsob ukotvenie.
U rekonštrukcia nezostáva nič iné, než vychádzať zo stavebných možností. Ak plánujete tiež zateplenie fasády, majte na pamäti, že roletové boxy sa musí zmestiť pod omietku – bude potrebné tomu vrstvu zateplenia prispôsobiť.

Aký typ vonkajšieho tienenia zvoliť?

Vonkajšie žalúzie, klasické rolety alebo takzvané screeny? Rozhodnite sa podľa svojich priorít. V rušnom prostredí, kde je potreba utlmiť hluk, budú jasnou odpoveďou rolety. Miestnosť stopercentne zatemní, takže si v priebehu dňa budete môcť zdriemnuť. Bohužiaľ však nedovoľujú plynule regulovať prísun svetla.

Ľubovoľné natáčania lamiel a presvetlenie i zatemnenie interiéru podľa potreby vám umožní žalúzie – úplnou tmu ale očakávať nemožno.

Preferujete radšej akýsi kompromis? Potom vyskúšajte screenové rolety. Interiér perfektne zatieni a vďaka čiastočnej svetlené priepustnosti vám zachovajú výhľad von.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama